Floris Meydam - Leerdam "Serica" (No.11) paperweight 1953
Evert den Hartog - Bronze statue: 'Woman with cloth' - 1982
Jits Bakker - Bronze statue: "Encounter"
Type of artwork | Painting |
Period | 1900 to 1944 |
Een schilderij van de Nederlandse kunstenaar Wim Helder uit 1946 met een voorstelling van een boerderij te Beekbergen. De titel is door de kunstenaar op de achterkant van het canvas geschreven.
Geschilderd op canvas en gespannen op een spieraam.
Gesigneerd op de voor- en achterkant van het werk. Niet ingelijst.
Afmetingen: 50 x 60 cm.
Herkomst: Uit de kunstverzameling van de in 1996 overleden kunstenaar en cartoonist YRRAH (Harry Lammertink).
Conditie: In goede staat. Het werk heeft een paar krasjes en heeft slijtplekjes langs de randen (zal niet meer te zien zijn als het werk is ingelijst).
Zie ook de foto’s.
INFO OVER DE KUNSTENAAR:
Johan Wilhelm (Wim) Helder (Den Haag, 7 augustus 1892 – Hattem, 6 augustus 1966)
Opleiding: Kunstnijverheidsschool (Utrecht). Ook kreeg hij les van zijn vader, de kunstschilder Johannes Helder (1842-1913). Hij studeerde van 1922-1924 in Parijs. In Utrecht heeft hij eerst gewerkt als boekhouder en later als fotograaf.
Wim Helder schilderde en tekende portretten en figuren (boeren en volkstypen), bloemstillevens en landschappen in expressionistische stijl.
Hij was lid van de kunstenaarsverenigingen: Sint Lucas (Amsterdam), De Kern (Apeldoorn), Pictura (Dordrecht) en Arti et Industriae (Den Haag).
Wim Helder woonde en werkte in Amsterdam, Den Haag, Parijs, Utrecht, Geleen, Middelburg en vanaf 1942 in Apeldoorn. Na zijn overlijden in 1966 is hij begraven in Ugchelen op begraafplaats Heidehof.
Titel: Boerderij te Beekbergen.
Kunstenaar: Wim Helder (1892-1966).
Techniek: Olieverf op canvas.
Jaartal: 1946.
Afmetingen: 50 x 60 cm.
Ingelijst: Nee.
Gesigneerd: Rechtsonder en op de achterkant.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Vragen? Stuur gerust even een mailtje.
Shipment | |
Guarantee | |