Ina van Toor - Blumen (2. Blauschicht) 1993
Virginie Waltenberger - Veilchen
Jacqueline Schäfer - Farbsiebdruck FRAU in BLAU Handsigniert.
Art des Kunstwerks | Grafik (Hand signiert) |
Signiert | Hand signiert |
Schilder: Arie Johannes "AAT" Veldhoen ( 1934- )
Titel/Voorstelling: "moeder geeft kind de borst"
Datering: 1965
Medium /Techniek : lithografie
Maten : 50 x 35 cm (niet ingelijst)
Gesigneerd: linksmidden
Conditie : redelijk goed (zichtbare kreukeltjes)
Aat VELDHOEN
Kunstschilder, tekenaar, graficus
Amsterdam, 1 november 1934
Opleiding: Aat Veldhoen volgde een opleiding tot tekenleraar aan de Academie voor Beeldende Vorming in Amsterdam, deze opleiding brak hij vroegtijdig af. Het werk van Aat Veldhoen kreeg direct veel lof van publiek en pers. Drie keer op rij ontving Aat Veldhoen Subsidie voor de Vrije Schilderkunst (1956 tot 1958).
Woont en werkt in Amsterdan
Aat Veldhoen schept al vroeg in zijn carrière een zeer omvangrijke grafisch oeuvre. Naast landschappen en stillevens, brengt Veldhoen ook naakte, vrijende paren in beeld in zijn werk. Dit zorgde voor veel opschudding. Verder was Aat Veldhoen een zeer idealistisch man, hij wilde kunst voor alle mensen en drukte zijn prenten in hoge oplages. Veldhoen reed op een bakfiets door de stad en verkocht zijn prenten aan 3 gulden per stuk. Vanaf de jaren 70 ging Aat Veldhoen zich vooral richten op de schilderkunst.