Orrefors - Koch aus wunderschönem Kristall
Zeitraum | 1900 bis 1944 |
Schilder : Anthonie Bernardus 'Toon' Pluijmers 1910 - 1967
Titel : " zittende vrouw"
Datering : omstreeks 1940
Medium / Techniek : olieverf op doek
Maten : 55 x 50 cm (doek / niet ingelijst)
Gesigneerd : uit nalatenschap van de schilder
Conditie : goed. de lijst is wel beschadigd
De van oorsprong Zeeuwse schilder Toon Pluijmers woonde vanaf 1938 in Amsterdam. Hier volgde hij eerst de Opleiding Tekenleraren. Om zich als vrij kunstenaar te bekwamen studeerde hij later ook aan het Hoger Instituut in Antwerpen. Pluijmers schilderde uiteenlopende onderwerpen als portretten, landschappen, stillevens, stads- en havengezichten en marines. Hij nam actief deel aan het hoofdstedelijke kunstleven, zo blijkt uit zijn lidmaatschap van de kunstenaarsverenigingen ‘De Onafhankelijken’, 'De Brug’ en ‘St. Lucas’. Pluijmers gaf les aan de kunstafdeling van de Hendrick de Keyserschool in Amsterdam.