Member since 2012 / Stutgart, Germany
27 items in auction / 14 sold items
Technique | Oil paint |
Dimensions | 92 x 73 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Canvas |
Technique | Silkscreen |
Dimensions | 68 x 49 cm (h x w) |
Signed | Unsigned/Print signed |
Technique | Silkscreen |
Dimensions | 50 x 70 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 33 x 24 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Wood/Linocut |
Dimensions | 35.2 x 46.4 cm (h x w) |
Support | Paper |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 57 x 46 cm (h x w) |
Support | Paper |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 42 x 59.5 cm (h x w) |
Support | Cardboard |
Technique | Wood |
Dimensions | 21 x 9.5 x 9.5 cm (h x w x d) |
Signed | Hand signed |
Technique | Silver print (Classical Photo) |
Dimensions | 29.5 x 36.5 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Silkscreen |
Dimensions | 52 x 51 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Acrylic |
Dimensions | 77.2 x 67.2 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Hardboard |
Framed | Framed |
Technique | Lithograph |
Dimensions | 33 x 44 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Lithograph |
Dimensions | 40 x 31 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Pen (Ink) |
Dimensions | 46.5 x 53.3 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Lithograph |
Dimensions | 65 x 50 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Pastel/Crayon |
Dimensions | 28 x 21.4 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 52 x 42 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 12.5 x 11.5 cm (h x w) |
Support | Paper |
Dimensions | 32.2 x 18 x 18 cm (h x w x d) |
Signed | Hand signed |
Technique | Lithograph |
Dimensions | 40 x 34 cm (h x w) |
Support | Paper |
Technique | Etching |
Dimensions | 19.1 x 15.1 cm (h x w) |
Support | Paper |
Technique | Acrylic |
Dimensions | 67.5 x 77 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Hardboard |
Framed | Framed |
Dimensions | 21 x 17.5 x 10 cm (h x w x d) |
Weight | 2500 g |
Signed | Hand signed |