Herman Brood - 4 livres : Souvenirs 1ère édition/Wild Romance le film/Healthy et demi sandwich
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Période | 1945 à 1999 |
Technique | Gravure sur bois/Linogravure |
Support | Papier fait à la main |
Encadré | Non encadré |
Dimensions | 67.5 x 53.5 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Aimée Crince le Roy of Maiky, zoals ze ook wel werd genoemd, is op
27
september 1928 in Batavia geboren. Haar vader, Renee Auguste Crince le
Roy – gezien zijn achternaam stamt hij af van de Hugenoten -was
bestuursambtenaar in Oost Java. Op dat moment bestond het gezin uit vier
personen; haar vader, haar moeder, zijzelf en haar oudere broer Rene.
Later zou hier nog een broertje bijkomen, Emile. In 1941 deed Aimée
toelatingsexamen voor de HBS in Soerabaja. Eind 1946 kwam het gezin naar
Nederland en ze gingen tijdelijk in een pension in Amsterdam wonen. Na
korte tijd verhuisden ze naar Apeldoorn en ook hier zouden ze niet lang
wonen. In verband met zijn werk besloot haar vader in Den Haag te gaan
wonen, in eerste instantie in de Perenstraat en later in de
Emantsstraat.
In die tijd bestond er een mogelijkheid voor leerlingen die uit Indië
kwamen om de opgelopen leerachterstand in zo kort mogelijke tijd in te
halen op de Overbruggings HBS. In Den Haag, of liever in Scheveningen,
was deze vorm van onderwijs gehuisvest in de Rotterdamsestraat en op de
Nieuwe Duinweg, en Aimée heeft hier gebruik van gemaakt. Vanaf haar
zevende jaar was ze al aan het schilderen en haar ouders vonden dan ook
dat ze hierna naar de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den
Haag moest gaan. In 1951 behaalde ze het diploma MO tekenen. Een jaar
later is ze geslaagd voor een Nijverheidsakte en vervolgens heeft ze aan
een tweetal Academies in Parijs gestudeerd. Ze ging in een etagewoning
in de Borneostraat wonen en later is ze verhuisd naar een parterrewoning
op het adres Riouwstraat 103. Naast het maken van kunst heeft ze zo’n
35 jaar lesgegeven op enkele huishoudscholen en ook gaf ze les op de
Academie voor Beelden Kunsten in Den Haag. Ze is altijd vrijgezel
gebleven want “anders had ik mijn kunst niet kunnen maken”, zoals ze
zelf heeft gezegd. Aimée had wel enkele vrienden, waarvan de kunstenaar
Wim Fraeyhoven de belangrijkste was. Een
andere Haagse kunstenaar, Jaap Nanninga, heeft grote invloed op haar
manier van werken gehad. Aimée is op 29 september 2008 overleden.
Haar werk
In 2008 verscheen het boek: Aimée kunst uit liefde. Hierin staat dat ze een enorme gedrevenheid kende met als gevolg een grote productie. Hoewel ze met schilderen is begonnen en dit haar hele leven is blijven doen, is ze toch meer een grafica, zoals in haar werk te zien is. Wat vooral opvalt zijn de krachtige lijnen die in al haar werk terugkomen, of het nu om houtsneden, gouaches, krijttekeningen of computertekeningen gaat. Hetgeen niet wegneemt dat ze daarnaast de ruimten ertussen opvult met uiterst verfijnde lijnen. Al dit werk is vele malen, vaak samen met het werk van Wim Fraeyhoven, tentoongesteld. In onze stad onder meer bij galerie Hathor, het Gemeentemuseum en de Haagse Kunstkring. Daarnaast ook in landen als Engeland, Polen en ItaliëÉtat | |||||||||||
État | Bon | ||||||||||
linksboven in het witte kader (buiten de voorstelling) wat bruine verkleuring. | |||||||||||
Expédition | |||||||||||
Envoi | Colis postal | ||||||||||
Prix | Jusqu'à 2 kg.