Opgericht in 1952 - opgeheven in 1956
De groep Art Abstrait werd opgericht met als doel kunstenaars samen te brengen die toegewijd waren aan de abstractie in kunst op verschillende manieren. De groep kwam op als reactie tegen de figuratieve schilderkunst. Ze hoopten op een internationale doorbraak en artistieke vernieuwing. Gedurende de jaren ontwikkelde zich twee stromingen binnen Art Abstrait, namelijk de constructivisten en de lyrische abstracte schilders. De constructivisten hielden zich aan een rigide compositie terwijl de lyrisch abstracten zo veel mogelijk vrijheid wilden. Deze tweedeling leidde uiteindelijk tot het einde van Art Abstrait.
Techniek | Acryl |
Afmetingen | 51 x 51 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Drager | Canvas (Doek) |
Ingelijst | Ingelijst |
Techniek | Zeefdruk |
Afmetingen | 91 x 71 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Ingelijst | Ingelijst |
Techniek | Aquarel |
Afmetingen | 37 x 37 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Ingelijst | Ingelijst |
Techniek | Gemengde Druktechniek |
Afmetingen | 73 x 55 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Drager | Geschept Papier |
Techniek | Zeefdruk |
Afmetingen | 27 x 18 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Techniek | Olieverf |
Afmetingen | 50 x 60 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Ingelijst | Ingelijst |