Een reëel openingsbod ligt rond de 20% van de oorspronkelijke galerieprijs. Bekijk eerdere veilingopbrengsten van dezelfde kunstenaar op Kunstveiling, zodat u een goede indicatie heeft van de mogelijke opbrengst.
Twijfelt u over een realistich openingsbod, of zijn er geen eerdere opbrengsten beschikbaar? Vraag dan een online taxatieverzoek aan bij onze Veilingmeesters. Zij kijken graag met u mee en geven gratis en vrijblijvend advies over de veilingwaarde van uw item. Lees meer over het laten taxeren van individueel werk.
Extra tip: U verwacht het misschien niet, maar een veiling met een openingsbod van € 10 kan juist heel succesvol uitpakken! Het is nu eenmaal aantrekkelijk voor bieders om mee te doen aan ATP-veilingen (à tout prix). Houd er wel rekening mee dat een bod bindend is en dat u verplicht bent het werk tegen het winnende bod te verkopen. Ook als dit bod u helaas toch teleurstelt.
Potentiële kopers willen zich graag goed kunnen informeren over het item dat u aanbiedt. Vul daarom zoveel mogelijk kenmerken in en geef bijzonderheden over het werk, de kunstenaar en/of de herkomst. U kunt bijvoorbeeld vermelden bij welke stroming de kunstenaar hoort, waar en wanneer het werk te zien is geweest in exposities of hoe het werk in uw bezit is gekomen. Zorg ervoor dat de gegevens die u verstrekt juist zijn.
Let op: Benoem ook eventuele beschadigingen of andere zaken met betrekking tot de conditie van het item. Door beschadigingen te beschrijven voorkomt u dat de koper er achteraf mee geconfronteerd wordt; wel zo prettig voor uzelf én de koper.
Presenteer uw item zo aantrekkelijk mogelijk door aandacht te besteden aan het maken van goede foto’s.
Maak uw veiling wereldkundig en bereik nog meer potentiële kopers door deze te delen via social media. U kunt hiervoor de handige buttons op de pagina van uw item gebruiken (rechts naast de afbeelding).
De Veilingmeester wenst u succes met uw veiling!