5. De Branding

De Branding

Opgericht in 1917 - opgeheven in 1926

De Branding

In 1917 werd de Branding in Rotterdam opgericht nadat het werk van een groep jonge Rotterdamse kunstenaars was geweigerd op de Vierjaarlijksche Tentoonstelling. De Branding had als doel de stad Rotterdam meer in aanraking te brengen met de moderne kunst, door het onder andere zelf te maken en te tonen. De Branding week soms uit naar Utrecht, Amsterdam of Den Haag, dus ook buiten Rotterdam werden de tentoonstellingen gehouden. De leden van de Branding hadden verschillende stijlen. Echter, veel leden van de Branding werden beïnvloed door het occulte en esoterische stromingen. Ze wilden de "vibratie van het innerlijk wezen" uitbeelden. Het gaat in de werken van de Branding-kunstenaars om de uitdrukking van de ziel. Toch zijn de werken van de leden van de Branding zeer verschillend.

Wim Schuhmacher - litho: Peniscola - 1947 kopen? Bied vanaf 50!
Wim Schuhmacher (1894-1986) Nederlands litho: Peniscola - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
€ 50
Henk Chabot - 3 boekwerken kopen? Bied vanaf 40!
Henk Chabot (1894-1949) Nederlands 3 boekwerken
Techniek Hardcover
Afmetingen 24 x 16 cm (h x b)
€ 40
Jan Sirks - Ets, Oude boerderij. kopen? Bied vanaf 40!
Jan Sirks (1885-1938) Nederlands Ets, Oude boerderij.
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 38.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
Huidig bod
€ 45
2 biedingen
Wim Schuhmacher - Litho:Ile de la Cité - 1947 kopen? Bied vanaf 60!
Wim Schuhmacher (1894-1986) Nederlands Litho:Ile de la Cité - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Wim Schuhmacher - Litho: Corpus Christi met een dode meeuw - 1947 kopen? Bied vanaf 45!
Wim Schuhmacher (1894-1986) Nederlands Litho: Corpus Christi met een dode meeuw - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 45
Wim Schuhmacher - Ile de la Cité, litho kopen? Bied vanaf 30!
Wim Schuhmacher (1894-1986) Nederlands Ile de la Cité, litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 30
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 63 cm (h x b)
€ 50
Jan Sirks - Albrechtskolk Rotterdam kopen? Bied vanaf 55!
Jan Sirks (1885-1938) Nederlands Albrechtskolk Rotterdam
Techniek Ets
Afmetingen 16 x 22.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Jan Sirks - "Rotterdam" - Zeilende tjalk op de Nieuwe Maas 046-JS kopen? Bied vanaf 30!
Jan Sirks (1885-1938) Nederlands "Rotterdam" - Zeilende tjalk op de Nieuwe Maas 046-JS
Techniek Ets
Afmetingen 23.5 x 31.3 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 30
Jan Sirks - Zuiderkerk Amsterdam 055-JS kopen? Bied vanaf 35!
Jan Sirks (1885-1938) Nederlands Zuiderkerk Amsterdam 055-JS
Techniek Ets
Afmetingen 23.2 x 9.1 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 35