Techniek | Litho |
Afmetingen | 55 x 36 cm (h x b) |
Gesigneerd | Ongesigneerd/Drukgesigneerd |
Ingelijst | Alleen in Passe-partout |
Opgericht in 1904 - opgeheven in 1908
De term Fauvisme komt van les fauves, wat de wilde beesten betekent. De schilders die zo werden genoemd hadden de kunstwereld geschokt door schilderijen tentoon te stellen met een enorm spontane en ruige toepassing en een heftig, nauwelijks gemengd kleurgebruik. Daarnaast werden vormen vereenvoudigd, waardoor er geen driedimensionale illusie in het schilderij te vinden is. Het Fauvisme kan worden gezien als een van de eerste avant-garde stromingen van de twintigste eeuw en komt oorspronkelijk uit Frankrijk. Tegelijkertijd kan de stroming ook worden gezien als de voorloper van het expressionisme. Alle kunstenaars die met het Fauvisme gelinkt werden, werkten echter onafhankelijk van elkaar. Ze deelden dezelfde ideeën over kunst, maar er was geen sprake van een georganiseerde beweging.
Techniek | Litho |
Techniek | Softcover |
Afmetingen | 37 x 27 cm (h x b) |
Techniek | Hout/Linosnede |
Afmetingen | 13 x 9 cm (h x b) |
Techniek | Softcover |
Afmetingen | 26 x 20 cm (h x b) |
Techniek | Brons |
Afmetingen | 22 x 20 x 20 cm (h x b x d) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Techniek | Hout/Linosnede |
Afmetingen | 23 x 19 cm (h x b) |
Techniek | Litho |
Afmetingen | 57.2 x 40.2 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Ingelijst | Ingelijst |
Techniek | Litho |
Afmetingen | 35.5 x 26.5 cm (h x b) |
Techniek | Litho |
Techniek | Hout/Linosnede |
Afmetingen | 33.5 x 22.5 cm (h x b) |
Techniek | Softcover |
Afmetingen | 34 x 26 cm (h x b) |
Techniek | Litho |
Afmetingen | 58 x 45 cm (h x b) |
Techniek | Olieverf |
Afmetingen | 57 x 67 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Drager | Canvas (Doek) |
Ingelijst | Ingelijst |
Techniek | Overig |
Afmetingen | 40 x 20 cm (h x b) |
Techniek | Litho |
Afmetingen | 60 x 50 cm (h x b) |
Ingelijst | Ingelijst |
Techniek | Sjabloondruk |
Afmetingen | 25 x 19 cm (h x b) |
Techniek | Litho |
Afmetingen | 32.5 x 26.5 cm (h x b) |
Techniek | Litho |
Afmetingen | 27.50 x 36.50 cm (h x b) |
Techniek | Rotaprint |
Afmetingen | 25 x 20 cm (h x b) |
Techniek | Gemengde Druktechniek |
Afmetingen | 60 x 40 cm (h x b) |
Techniek | Varia |
Techniek | Litho |
Techniek | Hardcover |
Afmetingen | 31 x 31 cm (h x b) |
Techniek | Litho |
Afmetingen | 45 x 58 cm (h x b) |
Techniek | Litho |
Afmetingen | 31 x 24.5 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Techniek | Litho |
Afmetingen | 55 x 45 cm (h x b) |
Ingelijst | Ingelijst |
Techniek | Varia |
Techniek | Pastel/Krijt |
Afmetingen | 43.5 x 46 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Ingelijst | Ingelijst |
Techniek | Overig |
Afmetingen | 23 x 29 cm (h x b) |
Techniek | Ets/Aquatint |
Afmetingen | 19 x 22 cm (h x b) |
Techniek | Hardcover |
Afmetingen | 27.5 x 23 cm (h x b) |
Techniek | Litho |
Afmetingen | 26.5 x 20.5 cm (h x b) |
Techniek | Litho |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Ingelijst | Ingelijst |
Techniek | Olieverf |
Afmetingen | 110 x 80 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Drager | Canvas (Doek) |
Techniek | Olieverf |
Afmetingen | 74 x 89 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Drager | Canvas (Doek) |
Ingelijst | Ingelijst |
Techniek | Olieverf |
Afmetingen | 109 x 89 cm (h x b) |
Drager | Canvas (Doek) |
Ingelijst | Ingelijst |
Techniek | Litho |
Afmetingen | 38 x 1 cm (h x b) |