5. Haagse School

Haagse School

Opgericht in 1860 - opgeheven in 1900

Haagse School

De Haagse School zette zich af tegen de romantische traditie die rond het midden van de eeuw hoogtij vierde in de Hollandse schilderkunst en die de werkelijkheid idealiseerde. De schilders van de Haagse School streefden een realistische weergave na. Daarnaast probeerden ze zo veel mogelijk in de open lucht te werken. Ze werden dan ook geïnspireerd door de kunstenaars van de School van Barbizon. In het begin was het kleurgebruik van de Haagse School somber, maar onder invloed van het impressionisme werden de kleuren lichter en helderder, en werd hun toets ook losser. Alle kunstschilders van de Haagse School waren op een of andere manier verbonden met Den Haag.

Toon Kelder - zonder titel kopen? Bied vanaf 100!
Toon Kelder (1894-1973) Nederlands zonder titel
Techniek Gouache
Afmetingen 39.5 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 100
Anton Mauve (sr.) - De houthakkers kopen? Bied vanaf 50!
Anton Mauve (sr.) (1838-1888) Nederlands De houthakkers
Techniek Litho
Afmetingen 54 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Henk van Leeuwen - Een zonnig straatbeeld. kopen? Bied vanaf 95!
Henk van Leeuwen (1890-1972) Nederlands Een zonnig straatbeeld.
Techniek Aquarel
Afmetingen 25 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 95
Adrianus Johannes Groenewegen - Paarden kopen? Bied vanaf 35!
Adrianus Johannes Groenewegen (1874-1963) Nederlands Paarden
Techniek Potlood
Afmetingen 28 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Jozef Israëls - Herder kopen? Bied vanaf 24!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Herder
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 38 x 29.5 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 24
Paul Bodifee - Kerkportaal St. Stevenskerk te Nijmegen kopen? Bied vanaf 35!
Paul Bodifee (1866-1938) Nederlands Kerkportaal St. Stevenskerk te Nijmegen
Techniek Ets
Afmetingen 45 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Willem Bastiaan Tholen - Huisje in landschap kopen? Bied vanaf 750!
Willem Bastiaan Tholen (1860-1931) Nederlands Huisje in landschap
Afmetingen 51.5 x 48.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 750
Adrianus Johannes Groenewegen - Landschap met molen kopen? Bied vanaf 400!
Adrianus Johannes Groenewegen (1874-1963) Nederlands Landschap met molen
Afmetingen 35 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 400
Floris Verster - 7 boekwerken/catalogi kopen? Bied vanaf 70!
Floris Verster (1861-1927) Nederlands 7 boekwerken/catalogi
Techniek Softcover
Afmetingen 31 x 24 cm (h x b)
€ 70
Adrianus Johannes Groenewegen - “Riviergezicht met eenden en kerktoren" kopen? Bied vanaf 600!
Adrianus Johannes Groenewegen (1874-1963) “Riviergezicht met eenden en kerktoren"
Afmetingen 54.5 x 64.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 600
Adrianus Johannes Groenewegen - Wolkenspel kopen? Bied vanaf 200!
Adrianus Johannes Groenewegen (1874-1963) Nederlands Wolkenspel
Afmetingen 25 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Fedor van Kregten - Schapen kopen? Bied vanaf 950!
Fedor van Kregten (1871-1937) Nederlands Schapen
Afmetingen 95 x 121 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 950
Willem de Zwart - Doprsgezicht kopen? Bied vanaf 50!
Willem de Zwart (1862-1931) Nederlands Doprsgezicht
Techniek Houtskool
Afmetingen 19 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Willem de Zwart - Paard en wagen kopen? Bied vanaf 55!
Willem de Zwart (1862-1931) Nederlands Paard en wagen
Techniek Houtskool
Afmetingen 25 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Jan Voerman - 3 boeken kopen? Bied vanaf 40!
Jan Voerman (1857-1941) Nederlands 3 boeken
Techniek Hardcover
Afmetingen 24 x 17 cm (h x b)
€ 40
Johan Scherrewitz - Groot doek: Terugkerende boer kopen? Bied vanaf 2600!
Johan Scherrewitz (1868-1951) Nederlands Groot doek: Terugkerende boer
Afmetingen 90 x 120 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 2.600
Willem Bastiaan Tholen - Studietekening schepen op zee kopen? Bied vanaf 90!
Willem Bastiaan Tholen (1860-1931) Nederlands Studietekening schepen op zee
Techniek Houtskool
Afmetingen 19 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 90