5. Keramiek Nederland

Keramiek Nederland

Opgericht in 1880

Nederlandse Keramiek

De Nederlandse Keramiek kent een rijke traditie. In deze groep concentreren wij ons op de Moderne Nederlandse Keramiek. Hierbij is uitgegaan van de standaardwerken Nederlandse Keramiek (-en glas)merken van M. Singelberg-Van der Meer en Nederlandse Keramiek 1900-1975 van Mieke Spruit-Ledeboer. Tevens is het standaardwerk Nederlandse Keramiek vanaf Jugendstil tot 2000 van W.D.H. Spijker (ook bekend als de "collectie Spijker") zeer aan te bevelen.

Nederlands (sier-)aardewerk is in aanvang vooral bekend om vaak zeer mooie decoraties, denk hierbij bijvoorbeeld aan de vele plateelschilders die Nederland kende in het begin van de 20e eeuw. Later werd juist ook de vormgeving belangrijk. De keramische kunstenaars en ateliers die gekoppeld zijn aan deze groep werken volgens ambachtelijke methodes en richten zich op het vervaardigen van sier-en gebruiksvoorwerpen met een belangrijke esthetische waarde.

Wij gaan hier uit van de kunstenaars van 1880 (opkomst van de Jugendstil)

Plateelbakkerij Zuid-Holland - Vaasje Decor Capri kopen? Bied vanaf 20!
Plateelbakkerij Zuid-Holland (1898-1964) Nederlands Vaasje Decor Capri
Afmetingen 8 x 6 x 6 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 20
Ed Meissenberg - Kunst keramische vouwvaas kopen? Bied vanaf 55!
Ed Meissenberg (1951) Nederlands Kunst keramische vouwvaas
Afmetingen 28 x 12 x 8 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Pieter Groeneveldt - Keramiek schemerlampje kopen? Bied vanaf 150!
Pieter Groeneveldt (1889-1982) Nederlands Keramiek schemerlampje
Afmetingen 42 x 15 x 15 cm (h x b x d)
Gewicht 5 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Ed Meissenberg - Kunst keramisch blauw conisch vaasje kopen? Bied vanaf 25!
Ed Meissenberg (1951) Nederlands Kunst keramisch blauw conisch vaasje
Afmetingen 14 x 10 x 10 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Floris Meydam - Leerdam "Serica" 1952 kopen? Bied vanaf 45!
Floris Meydam (1919-2011) Nederlands Leerdam "Serica" 1952
Afmetingen 11 x 14 cm (h x b)
Gesigneerd Ongemerkt
€ 45
Floris Meydam - Leerdam "Serica" (no.5) Floris Meydam 1953 kopen? Bied vanaf 60!
Floris Meydam (1919-2011) Nederlands Leerdam "Serica" (no.5) Floris Meydam 1953
Afmetingen 7 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 60
Kunstaardewerkfabriek Regina - 3 vroege miniaturen (cactuspotjes met schotel) Uni decor kopen? Bied vanaf 22!
Kunstaardewerkfabriek Regina (1898) Nederlands 3 vroege miniaturen (cactuspotjes met schotel) Uni decor
Afmetingen 7 x 7 x 7 cm (h x b x d)
Gewicht 300 g
€ 22
Societe Ceramique - Art Nouveau set vazen met floraal polychroom decor uit ca. 1910 kopen? Bied vanaf 65!
Societe Ceramique (1859-1958) Nederlands Art Nouveau set vazen met floraal polychroom decor uit ca. 1910
Afmetingen 18.5 x 13 x 13 cm (h x b x d)
€ 65
N.V. Plateelbakkerij Delft - Delft polychroom Holland Handwerk, 1 dekselvaas en 2 trompet vazen kopen? Bied vanaf 70!
N.V. Plateelbakkerij Delft (1897-1928) Nederlands Delft polychroom Holland Handwerk, 1 dekselvaas en 2 trompet vazen
Afmetingen 35 x 17 x 17 cm (h x b x d)
Gewicht 5000 g
€ 70
Koninklijke Tichelaar Makkum - Antieke Makkum kast kommen/potten, 4x kopen? Bied vanaf 75!
Koninklijke Tichelaar Makkum (1689) Nederlands Antieke Makkum kast kommen/potten, 4x
Afmetingen 12 x 18 x 18 cm (h x b x d)
Gewicht 4000 g
€ 75
Harm Kamerlingh Onnes - olieverfschilderij op paneel kopen? Bied vanaf 250!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands olieverfschilderij op paneel
Afmetingen 27 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Johan van Loon - Schelp Vaas kopen? Bied vanaf 375!
Johan van Loon (1934) Nederlands Schelp Vaas
Afmetingen 32 x 11 x 6 cm (h x b x d)
Gewicht 357 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 375
Johan van Loon - Porselein Theepot kopen? Bied vanaf 325!
Johan van Loon (1934) Nederlands Porselein Theepot
Afmetingen 21 x 20 x 9 cm (h x b x d)
Gewicht 346 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 325
Johan van Loon - Porselein Com kopen? Bied vanaf 175!
Johan van Loon (1934) Nederlands Porselein Com
Afmetingen 8 x 15 x 15 cm (h x b x d)
Gewicht 220 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Johan van Loon - Porselein Pot kopen? Bied vanaf 275!
Johan van Loon (1934) Nederlands Porselein Pot
Afmetingen 9 x 19 x 19 cm (h x b x d)
Gewicht 348 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 275
Kunstaardewerkfabriek Sint Lukas - turquoise vaasje met blauwe biezen no 72 decor XII kopen? Bied vanaf 45!
Kunstaardewerkfabriek Sint Lukas (1909-1933) Nederlands turquoise vaasje met blauwe biezen no 72 decor XII
Afmetingen 10 x 9 x 9 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Floris Meydam - Karaf Whiskey servies Forest kopen? Bied vanaf 45!
Floris Meydam (1919-2011) Nederlands Karaf Whiskey servies Forest
Afmetingen 35 x 8 x 8 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongemerkt
€ 45
Porceleyne Fles - Wandbord van landschap met Molens en water , 1959 kopen? Bied vanaf 40!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Wandbord van landschap met Molens en water , 1959
Afmetingen 18.5 x 18.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Potterie Oud Delft - Handgeschilderd Delfts Blauw Kannetje , Gesigneerd : J.P. Groen kopen? Bied vanaf 32!
Potterie Oud Delft (1921) Nederlands Handgeschilderd Delfts Blauw Kannetje , Gesigneerd : J.P. Groen
Afmetingen 16 x 11 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 32
Kunstaardewerkfabriek Regina - Plateel Schaaltje gemerkt door Regina - René WB Gouda Holland, 1938 kopen? Bied vanaf 35!
Kunstaardewerkfabriek Regina (1898) Nederlands Plateel Schaaltje gemerkt door Regina - René WB Gouda Holland, 1938
Afmetingen 10.5 x 18.5 x 11.5 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Sieg Maandag - "Nu" kopen? Bied vanaf 175!
Sieg Maandag (1937-2013) Nederlands "Nu"
Afmetingen 37 x 47 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 175
Royal Goedewaagen - Schaal voor planten of bloemen- turquoise kopen? Bied vanaf 35!
Royal Goedewaagen (1779-1983) Nederlands Schaal voor planten of bloemen- turquoise
Afmetingen 7 x 20 x 20 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Iet Cool-Schoorl - keramieken bloembol kopen? Bied vanaf 59!
Iet Cool-Schoorl (1931) Nederlands keramieken bloembol
Afmetingen 18 x 9 cm (h x b)
Gewicht 230 g
Gesigneerd Ongemerkt
€ 59
Floris Meydam - Leerdam Serica "Ei" kopen? Bied vanaf 100!
Floris Meydam (1919-2011) Nederlands Leerdam Serica "Ei"
Afmetingen 10 x 8 cm (h x b)
€ 100
Floris Meydam - Leerdam "Serica" (No.11) presse papier 1953 kopen? Bied vanaf 130!
Floris Meydam (1919-2011) Nederlands Leerdam "Serica" (No.11) presse papier 1953
Afmetingen 7 x 15 cm (h x b)
€ 130
Jan Eisenloeffel - geëmailleerde plaquette kopen? Bied vanaf 50!
Jan Eisenloeffel (1876-1957) Nederlands geëmailleerde plaquette
Afmetingen 15 x 15 x 0.03 cm (h x b x d)
€ 50
Gesigneerd Ongemerkt
€ 50
Cris Agterberg - Staand figuur, bronzen beeld kopen? Bied vanaf 695!
Cris Agterberg (1883-1948) Nederlands Staand figuur, bronzen beeld
Techniek Brons
Afmetingen 8 x 3 x 3 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 695
Hannie Mein - Potje voor hagelslag en jam. kopen? Bied vanaf 30!
Hannie Mein (1933-2003) Nederlands Potje voor hagelslag en jam.
Afmetingen 10.5 x 7.5 x 3.5 cm (h x b x d)
Gewicht 350 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 30
Faience- en Tegelfabriek Westraven - Lichtgrijze vaas kopen? Bied vanaf 25!
Faience- en Tegelfabriek Westraven (1920-1994) Nederlands Lichtgrijze vaas
Afmetingen 26.5 x 11 cm (h x b)
Gewicht 800 g
€ 25
Jan de Rooden - Pentekening: l 'ideé petit cést une grande force - 1990 kopen? Bied vanaf 50!
Jan de Rooden (1931-2016) Nederlands Pentekening: l 'ideé petit cést une grande force - 1990
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 40 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Johan van Loon - voor Rosenthal kopen? Bied vanaf 60!
Johan van Loon (1934) Nederlands voor Rosenthal
Afmetingen 11 x 17 cm (h x b)
€ 60
Henk Potters - Zonnebloem kopen? Bied vanaf 30!
Henk Potters (1924-2003) Nederlands Zonnebloem
Afmetingen 37 x 16 x 2 cm (h x b x d)
Gewicht 1000 g
Gesigneerd Ongemerkt
€ 30
ESKAF - Cornelis van der Sluys Vaas kopen? Bied vanaf 175!
ESKAF (1919-1934) Nederlands Cornelis van der Sluys Vaas
Afmetingen 25 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Ongemerkt
€ 175
Keramiekfabriek Velsen - Rode vaas met bloemdecoratie kopen? Bied vanaf 29!
Keramiekfabriek Velsen (1920-2002) Nederlands Rode vaas met bloemdecoratie
Afmetingen 19.5 x 17.5 x 17.5 cm (h x b x d)
€ 29
Mobach Keramiek - Gele vaas kopen? Bied vanaf 35!
Mobach Keramiek (1895) Nederlands Gele vaas
Afmetingen 22 x 18 cm (h x b)
Gewicht 1234 g
€ 35
Hendrik Petrus Berlage - 3 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Hendrik Petrus Berlage (1856-1934) Nederlands 3 boeken
Techniek Softcover
Afmetingen 24 x 17 cm (h x b)
€ 50
Mieke Groot - Zonder titel kopen? Bied vanaf 250!
Mieke Groot (1949) Nederlands Zonder titel
Techniek Glas
Afmetingen 18 x 25 x 20 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
N.V. Porselein- en Tegelfabriek Mosa - Model Amsterdam decor 427 (1918). 6 pc kopen? Bied vanaf 40!
N.V. Porselein- en Tegelfabriek Mosa (1883) Nederlands Model Amsterdam decor 427 (1918). 6 pc
Afmetingen 5 x 8 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Joop Puntman - Plastiek Paarden in topstaat 40 x 32.5 cm kopen? Bied vanaf 300!
Joop Puntman (1934-2013) Nederlands Plastiek Paarden in topstaat 40 x 32.5 cm
Afmetingen 32.5 x 40 cm (h x b)
Gewicht 3600 g
Gesigneerd Ongemerkt
€ 300
Harm Kamerlingh Onnes - Ingelijste olieverf op paneel: Stilleven met rieten hengselmand - 1930 kopen? Bied vanaf 1750!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Ingelijste olieverf op paneel: Stilleven met rieten hengselmand - 1930
Afmetingen 47.5 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 1.750
Haye Smith - gemengde techniek op board- 2008 kopen? Bied vanaf 475!
Haye Smith (1935-2017) Nederlands gemengde techniek op board- 2008
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 93 x 83 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 475
Henk Potters - Werkvoorzieningsschap West Noord Brabant kopen? Bied vanaf 25!
Henk Potters (1924-2003) Nederlands Werkvoorzieningsschap West Noord Brabant
Afmetingen 31.5 x 31.5 x 5 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Henk Potters - 1 miljoen 1991 - AMEV kopen? Bied vanaf 20!
Henk Potters (1924-2003) Nederlands 1 miljoen 1991 - AMEV
Afmetingen 31 x 31 x 3.5 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 20
Potterie Ravelli - Vintage wit en zwart geglazuurd vaasje kopen? Bied vanaf 23!
Potterie Ravelli (1942-1977) Nederlands Vintage wit en zwart geglazuurd vaasje
Afmetingen 14 x 9 x 9 cm (h x b x d)
€ 23
Potterie Ravelli - Beker "Pater" ontwerp Jaap Ravelli kopen? Bied vanaf 18!
Potterie Ravelli (1942-1977) Nederlands Beker "Pater" ontwerp Jaap Ravelli
Afmetingen 13 x 11 x 11 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 18
Mobach Keramiek - Aardewerken Vaas/Kan model 10 kopen? Bied vanaf 15!
Mobach Keramiek (1895) Nederlands Aardewerken Vaas/Kan model 10
Afmetingen 14 x 16 x 12 cm (h x b x d)
€ 15