5. Naïeve schilderkunst

Naïeve schilderkunst

Naïeve Schilderkunst

De naïeve schilderkunst wordt gekenmerkt door een naïeve, ofwel kinderlijke manier van uitbeelden en gebruik van technieken. De naïeve schilderkunst onderzoekt zichzelf niet, en geeft dus een bijna kinderlijke vanzelfsprekendheid weer. In eerste instantie was deze schilderkunst een reactie op de romantiek vanaf de achttiende eeuw. Er zijn verschillende kenmerken in deze schilderkunst, enkele hiervan zijn het gebruik maken van een ontbrekend en verwarrend perspectief, duidelijke kleurvlakken, de hoge mate van details en uitdrukkingsloze gezichten.

Ada Breedveld - on a sunny day kopen? Bied vanaf 850!
Ada Breedveld (1944) Nederlands on a sunny day
Techniek Acryl
Afmetingen 140 x 170 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 850
Willem Westbroek - 2 etsen op 1 blad: "voor Joop" kopen? Bied vanaf 45!
Willem Westbroek (1918-1998) Nederlands 2 etsen op 1 blad: "voor Joop"
Techniek Ets
Afmetingen 16.5 x 21 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Ada Breedveld - Zeefdruk: Blauwe dame - 1999 kopen? Bied vanaf 59!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Zeefdruk: Blauwe dame - 1999
Afmetingen 54 x 75 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 59
Willem Westbroek - Ets kopen? Bied vanaf 50!
Willem Westbroek (1918-1998) Nederlands Ets
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 33 x 20.5 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 50
Louis Gans - zonder titel kopen? Bied vanaf 50!
Louis Gans (1930-2012) Nederlands zonder titel
Afmetingen 56 x 75 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Dolf Zwerver - ets : zonder titel kopen? Bied vanaf 95!
Dolf Zwerver (1932-2010) Nederlands ets : zonder titel
Techniek Ets
Afmetingen 56.5 x 39 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 95
Jan Verheyen - De aardappelrooiers kopen? Bied vanaf 195!
Jan Verheyen (1910) Nederlands De aardappelrooiers
Afmetingen 30.5 x 40.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 195
Jan Verheyen - De Korenmaaiers kopen? Bied vanaf 195!
Jan Verheyen (1910) Nederlands De Korenmaaiers
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 195
Ilona Schmit - Onbekend kopen? Bied vanaf 250!
Ilona Schmit (1943) Nederlands Onbekend
Techniek Acryl
Afmetingen 38 x 38 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Ilona Schmit - Sprookje kopen? Bied vanaf 65!
Ilona Schmit (1943) Nederlands Sprookje
Afmetingen 60 x 69.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 65
Joop Smits - In het varkenshok - 1967 - bekende Naïef, uitgebreid vermeld in bijgeleverd boek kopen? Bied vanaf 125!
Joop Smits (1916-1991) Nederlands In het varkenshok - 1967 - bekende Naïef, uitgebreid vermeld in bijgeleverd boek
Afmetingen 41 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 125
Ada Breedveld - Sterrenbeelden - 7 verschillende kopen? Bied vanaf 120!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Sterrenbeelden - 7 verschillende
Afmetingen 30 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 120
Ada Breedveld - Giclee, Moeder met kind. kopen? Bied vanaf 120!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Giclee, Moeder met kind.
Techniek Giclée
Afmetingen 56 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 120
Ada Breedveld - 2x: o.a. gesigneerd hardcover boek kopen? Bied vanaf 40!
Ada Breedveld (1944) Nederlands 2x: o.a. gesigneerd hardcover boek
Techniek Hardcover
Afmetingen 23 x 23 cm (h x b)
€ 40
Ada Breedveld (1944) Nederlands Litho, Titel, Sea Woman
Techniek Litho
Afmetingen 77 x 57 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Ada Breedveld - Sterrenbeeld "Kreeft" kopen? Bied vanaf 28!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Sterrenbeeld "Kreeft"
Afmetingen 19 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 28
Ada Breedveld - Sterrenbeeld "Leeuw" kopen? Bied vanaf 28!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Sterrenbeeld "Leeuw"
Afmetingen 19 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 28
Ada Breedveld - Geisha Mayra kopen? Bied vanaf 45!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Geisha Mayra
Afmetingen 98 x 78 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 45
Ada Breedveld - Geisha kopen? Bied vanaf 45!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Geisha
Afmetingen 83 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 45
Gre Noot - olieverf op schildersboard | 'Spelende kinderen' | Naïef werk 1991 kopen? Bied vanaf 150!
Gre Noot (1914) Nederlands olieverf op schildersboard | 'Spelende kinderen' | Naïef werk 1991
Afmetingen 43 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Ada Breedveld - Vrouw met zon kopen? Bied vanaf 400!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Vrouw met zon
Techniek Acryl
Afmetingen 66 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 400
Afmetingen 54 x 75 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 59
Ada Breedveld - Song of spring II kopen? Bied vanaf 100!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Song of spring II
Afmetingen 50 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Ada Breedveld - Sometimes kopen? Bied vanaf 599!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Sometimes
Techniek Acryl
Afmetingen 110 x 160 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 599
Willem van den Berg - Flamingo's. kopen? Bied vanaf 59!
Willem van den Berg (1886-1970) Nederlands Flamingo's.
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 59