5. Academie Minerva

Academie Minerva

Opgericht in 1831

Academie Minerva

Voorafgaand aan het ontstaan van Academie Minerva werd door enkele Groningers in 1797 een school in de Teken-, Bouw- en Scheepvaartkunde opgericht. Daarnaast werd in 1820 een genootschap opgericht voor teken-, schilder-, graveer- en bouwkunst. In 1831 waren de school en het genootschap vanwege financiële problemen genoodzaakt om te fuseren. Hieruit ontstond het instituut Minerva. Vele schilders van de Groningse schildersgroep De Ploeg hebben aan Academie Minerva gestudeerd. Ook is uit de academie de vierde generatie van de 'Groep van de figuratieve abstractie', oftewel De Groep, voortgekomen. Tegenwoordig is Academie Minerva een onderdeel van de Hanzehogeschool Groningen. De academie is een school op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en popcultuur.

Geurt van Dijk - Gemengde techniek op papier "ontmoeting" in passe partout gesigneerd kopen? Bied vanaf 50!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands Gemengde techniek op papier "ontmoeting" in passe partout gesigneerd
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 21 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 50
Otto Eerelman - Paard. Russische harddraver kopen? Bied vanaf 49!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Paard. Russische harddraver
Techniek Litho
Afmetingen 45 x 59 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 49
Johan Dijkstra - Ets 'Tolbert' kopen? Bied vanaf 170!
Johan Dijkstra (1896-1978) Nederlands Ets 'Tolbert'
Techniek Ets
Afmetingen 34 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 170
Theo Onnes - Koe - ingelijst - 150 ex. kopen? Bied vanaf 75!
Theo Onnes (1957) Nederlands Koe - ingelijst - 150 ex.
Afmetingen 83 x 83 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Jan Wiegers - Vrouwelijk naakt kopen? Bied vanaf 70!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Vrouwelijk naakt
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 50 x 39 cm (h x b)
€ 70
Jan Henkel - ets / aquatint - Landschap met bomen - INGELIJST - 23600 kopen? Bied vanaf 50!
Jan Henkel (1948) Nederlands ets / aquatint - Landschap met bomen - INGELIJST - 23600
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 40 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Berglandschap kopen? Bied vanaf 75!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Berglandschap
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 39 cm (h x b)
€ 75
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Intragna- 1947 kopen? Bied vanaf 55!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Intragna- 1947
Techniek Litho
Afmetingen 46.5 x 63 cm (h x b)
€ 55
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Alpenlandschap - 1947 kopen? Bied vanaf 125!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Alpenlandschap - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 46.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Interieur - 1947 kopen? Bied vanaf 125!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Interieur - 1947
Techniek Litho
€ 125
Wobbe Alkema - Linosnede ingekleurd met aquarel -1958 kopen? Bied vanaf 295!
Wobbe Alkema (1900-1984) Nederlands Linosnede ingekleurd met aquarel -1958
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 11 x 12 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 295
Yvonne Visser - Bronzen beeld op sokkel: "Zwemster" kopen? Bied vanaf 599!
Yvonne Visser (1954) Nederlands Bronzen beeld op sokkel: "Zwemster"
Techniek Brons
Afmetingen 27 x 6 x 4 cm (h x b x d)
Gewicht 2088 g
€ 599
Johan Dijkstra - 3 houtsnedes naar Dostojevski kopen? Bied vanaf 100!
Johan Dijkstra (1896-1978) Nederlands 3 houtsnedes naar Dostojevski
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 14 x 9 cm (h x b)
€ 100
Jan van der Zee - Houtsnede kopen? Bied vanaf 100!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Houtsnede
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 44 x 30.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 100
Sam Drukker - 2 hardcovers: o.a. gesigneerde monografie kopen? Bied vanaf 60!
Sam Drukker (1957) Nederlands 2 hardcovers: o.a. gesigneerde monografie
Techniek Hardcover
Afmetingen 25.5 x 20 cm (h x b)
€ 60
Geurt van Dijk - Zonder titel kopen? Bied vanaf 30!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands Zonder titel
Techniek Ets
Afmetingen 14 x 11 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 30
Geurt van Dijk - Zonder titel kopen? Bied vanaf 40!
Techniek Ets
Afmetingen 17 x 12 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Geurt van Dijk - Proefdruk kopen? Bied vanaf 40!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands Proefdruk
Techniek Ets
Afmetingen 17.5 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Techniek Ets
Afmetingen 23.5 x 17.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Geurt van Dijk - De handen. Naakt. Portret vrouw. kopen? Bied vanaf 49!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands De handen. Naakt. Portret vrouw.
Techniek Ets
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 49
Henk Hofstra - Stadsgezicht Amsterdam kopen? Bied vanaf 750!
Henk Hofstra (1952) Nederlands Stadsgezicht Amsterdam
Afmetingen 82 x 82 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 750
Nico Bulder - 2 hardcovers/ 1 boekwerk met ca. 8 gravures/ losse gravure Veulen kopen? Bied vanaf 50!
Nico Bulder (1898-1964) Nederlands 2 hardcovers/ 1 boekwerk met ca. 8 gravures/ losse gravure Veulen
Techniek Softcover
Afmetingen 20 x 20 cm (h x b)
€ 50
Jan van der Zee - Abstract kopen? Bied vanaf 100!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Abstract
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 27 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Jan Wiegers - portret van een jongen kopen? Bied vanaf 75!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands portret van een jongen
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 29 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Geurt van Dijk - Scène II kopen? Bied vanaf 40!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands Scène II
Afmetingen 50 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Glasschade
€ 40
Yvonne Visser - Gladiool kopen? Bied vanaf 75!
Yvonne Visser (1954) Nederlands Gladiool
Techniek Aquarel
Afmetingen 72 x 91 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Jan Steen - Pointe Terre ( wijzend naar de grond) kopen? Bied vanaf 935!
Jan Steen (1938-2016) Nederlands Pointe Terre ( wijzend naar de grond)
Techniek Brons
Afmetingen 42 x 31 x 19 cm (h x b x d)
€ 935
Theo Onnes - Berk kopen? Bied vanaf 200!
Theo Onnes (1957) Nederlands Berk
Techniek Acryl
Afmetingen 51 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Sam Drukker - Verzameld werk- gesigneerd kopen? Bied vanaf 25!
Sam Drukker (1957) Nederlands Verzameld werk- gesigneerd
Techniek Hardcover
Afmetingen 24 x 27 cm (h x b)
€ 25
Antje Veldstra - Arches kopen? Bied vanaf 150!
Antje Veldstra (1954) Nederlands Arches
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 129 x 87.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Reinder Homan - Bosuil, ets kopen? Bied vanaf 150!
Reinder Homan (1950) Nederlands Bosuil, ets
Techniek Ets
Afmetingen 40 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Jouke Kleerebezem - Take me to your leader kopen? Bied vanaf 15!
Jouke Kleerebezem (1953) Nederlands Take me to your leader
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 15
Jan Wiegers - Houtsnede 'Nieuwmarkt Amsterdam' kopen? Bied vanaf 200!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Houtsnede 'Nieuwmarkt Amsterdam'
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 50 x 39 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 200
Jan van der Zee - Abstracte voorstelling kopen? Bied vanaf 700!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Abstracte voorstelling
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 68 x 86 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 700
Aldrik Salverda - litho zonder titel kopen? Bied vanaf 35!
Aldrik Salverda (1952) Nederlands litho zonder titel
Techniek Litho
Afmetingen 65.5 x 50.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Titia Beukema - Noordehaven 4 kopen? Bied vanaf 25!
Titia Beukema (1960) Nederlands Noordehaven 4
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Jan Wiegers - Sneeuwlandschap Graubünden, handgesigneerde litho kopen? Bied vanaf 125!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Sneeuwlandschap Graubünden, handgesigneerde litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Jan Wiegers - Landschap Ticino, handgesigneerde litho kopen? Bied vanaf 125!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Landschap Ticino, handgesigneerde litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Theo Onnes - Kermispaard kopen? Bied vanaf 975!
Theo Onnes (1957) Nederlands Kermispaard
Techniek Acryl
Afmetingen 100 x 100 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Op Spieraam
€ 975
Jan Wiegers - Gezicht op Capri, litho kopen? Bied vanaf 175!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Gezicht op Capri, litho
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 175
Johan van Zweden - [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 - kopen? Bied vanaf 150!
Johan van Zweden (1896-1975) Nederlands [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 -
Techniek Stift
Afmetingen 62 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Jan van der Zee - Abstract kopen? Bied vanaf 175!
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 45 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 175