5. VBMK

VBMK

Opgericht in 1952 - opgeheven in 1968

Vereniging van Beoefenaars der Monumentale Kunsten

De Vereniging van Beoefenaars der Monumentale Kunsten (VBMK) kwam voort uit de Gebonden Kunsten Federatie, waarbinnen discussie was over de toelating van kunstnijveraars en industriële vormgevers. De VBMK streefde naar “een algemeen aanvaarde vanzelfsprekende plaats voor de monumentale kunst in Nederland, en op het handhaven van een hoog niveau in deze kunst”. Eind jaren vijftig nam de interesse van architecten voor monumentale kunst af, en uiteindelijk werd de vereniging ontbonden.

Charles Roelofsz - Collaborateur kopen? Bied vanaf 50!
Charles Roelofsz (1897-1962) Nederlands Collaborateur
Techniek Potlood
Afmetingen 20 x 15 cm (h x b)
€ 50
Hans Bayens - 2 werkende mannen, naar origineel in Heeze kopen? Bied vanaf 75!
Hans Bayens (1924-2003) Nederlands 2 werkende mannen, naar origineel in Heeze
Techniek Overig
Afmetingen 20 x 14 x 7 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Huidig bod
€ 161
7 biedingen
Jan Sierhuis - Foto: Jan Sierhuis en Bert Schierbeek - 1974 kopen? Bied vanaf 49!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Foto: Jan Sierhuis en Bert Schierbeek - 1974
Techniek Silverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen 40 x 30 cm (h x b)
€ 49
Techniek Potlood
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 99
Jentsje Popma - Bollenveld kopen? Bied vanaf 100!
Jentsje Popma (1921-2022) Nederlands Bollenveld
Afmetingen 50 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 120
3 biedingen
Jan Sierhuis - Litho, Flamencodanseres - Ingelijst kopen? Bied vanaf 50!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Litho, Flamencodanseres - Ingelijst
Techniek Litho
Afmetingen 81 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Jef Diederen - 2x linosnede kopen? Bied vanaf 29!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands 2x linosnede
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 64.5 x 97.5 cm (h x b)
€ 29
Jentsje Popma - Bruggetje bij Giessendam kopen? Bied vanaf 100!
Jentsje Popma (1921-2022) Nederlands Bruggetje bij Giessendam
Afmetingen 50 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 100
Jan Sierhuis - brons: Tango danseres (grote versie van 53 cm) kopen? Bied vanaf 1400!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands brons: Tango danseres (grote versie van 53 cm)
Techniek Brons
Afmetingen 53 x 31.5 x 15 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 1.400
Jan Sierhuis - Ets - 1977 kopen? Bied vanaf 59!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Ets - 1977
Techniek Ets
Afmetingen 78 x 56.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 59
Jef Diederen - Serie van 6 litho's kopen? Bied vanaf 125!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Serie van 6 litho's
Techniek Litho
Afmetingen 30 x 21 cm (h x b)
€ 125
Jan Sierhuis - Gouache/krijt op papier: 'Zonder titel' (1987) kopen? Bied vanaf 420!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Gouache/krijt op papier: 'Zonder titel' (1987)
Techniek Gouache
Afmetingen 74 x 94 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 420
Techniek Gouache
Afmetingen 74 x 94 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 420
Jef Diederen - lot van drie werken kopen? Bied vanaf 55!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands lot van drie werken
Techniek Litho
Afmetingen 28 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 55
Techniek Litho
Afmetingen 28 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 55
Techniek Litho
Afmetingen 28 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 55
Jan Sierhuis - Twee figuren kopen? Bied vanaf 500!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Twee figuren
Techniek Gouache
Afmetingen 60 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
Ingelijst Ingelijst
€ 500
Gerrit van 't Net - Vrouw rustend in een hangmat Twee werken!! kopen? Bied vanaf 75!
Gerrit van 't Net (1910-1971) Nederlands Vrouw rustend in een hangmat Twee werken!!
Techniek Aquarel
Afmetingen 10 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Jef Diederen - Grote litho in kleur kopen? Bied vanaf 60!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Grote litho in kleur
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Jef Diederen - Grote litho kopen? Bied vanaf 60!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Grote litho
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Hans Bayens - Peter Stuivesant kopen? Bied vanaf 109!
Hans Bayens (1924-2003) Nederlands Peter Stuivesant
Techniek Brons
Afmetingen 12 x 7 x 5 cm (h x b x d)
Gewicht 466 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 109
Jan Sierhuis - gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 59!
Jan Sierhuis (1928) Nederlands gesigneerde ets
Techniek Ets
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 59
Jon Marten - litho - abstracte compositie kopen? Bied vanaf 50!
Jon Marten (1934) Nederlands litho - abstracte compositie
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Jan Sierhuis - Litho - 1973 kopen? Bied vanaf 50!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Litho - 1973
Techniek Litho
Afmetingen 77 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Jan Groenestein - paardenstal kopen? Bied vanaf 50!
Jan Groenestein (1919-1971) Nederlands paardenstal
Techniek Aquarel
Afmetingen 61 x 54 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Gerard Hordijk - (1899-1958); een kleurrijk schilder (luxe editie) kopen? Bied vanaf 125!
Gerard Hordijk (1899-1958) Nederlands (1899-1958); een kleurrijk schilder (luxe editie)
Techniek Hardcover
Afmetingen 24.5 x 17.5 cm (h x b)
€ 125
Jef Diederen - fraaie linosnede - 1991 - oplage 18 kopen? Bied vanaf 55!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands fraaie linosnede - 1991 - oplage 18
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 28 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Pierre van Soest - Zonder titel kopen? Bied vanaf 250!
Pierre van Soest (1930-2001) Nederlands Zonder titel
Techniek Potlood
Afmetingen 42 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Pierre van Soest - Met Jan van Eyck op bezoek bij de familie Arnolfini, zeefdruk kopen? Bied vanaf 40!
Pierre van Soest (1930-2001) Nederlands Met Jan van Eyck op bezoek bij de familie Arnolfini, zeefdruk
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Jan Sierhuis - Dialoog kopen? Bied vanaf 70!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Dialoog
Afmetingen 51 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 70
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Jan Groenestein - Ezels in Spanje kopen? Bied vanaf 250!
Jan Groenestein (1919-1971) Nederlands Ezels in Spanje
Techniek Litho
Afmetingen 47 x 57 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Guus de Ruiter - in maart 1950 gemaakte E.A. litho "Gebouw in de steigers" potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 38!
Guus de Ruiter (1924-2000) Nederlands in maart 1950 gemaakte E.A. litho "Gebouw in de steigers" potloodgesigneerd
Techniek Litho
Afmetingen 27 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 38
Jan Peeters - Opbouw kopen? Bied vanaf 60!
Jan Peeters (1912-1992) Nederlands Opbouw
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 85 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Jef Diederen - Lune de Provence kopen? Bied vanaf 75!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Lune de Provence
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 89 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Jef Diederen - Onbekend kopen? Bied vanaf 60!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Onbekend
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 79 x 100 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Jan Sierhuis - Het was een lange nacht kopen? Bied vanaf 65!
Jan Sierhuis (1928) Nederlands Het was een lange nacht
Techniek Litho
Afmetingen 77 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 65
Pierre van Soest - Zonder titel kopen? Bied vanaf 200!
Techniek Litho
Afmetingen 70 x 86 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Gerard Hordijk - Staand vrouwelijk naakt kopen? Bied vanaf 500!
Gerard Hordijk (1899-1958) Nederlands Staand vrouwelijk naakt
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 500
Jef Diederen - Modern People kopen? Bied vanaf 50!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Modern People
Techniek Litho
Afmetingen 58 x 72 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Jan Sierhuis - zonder titel kopen? Bied vanaf 70!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands zonder titel
Afmetingen 65 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 70
Jef Diederen - Blaffende hond kopen? Bied vanaf 75!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Blaffende hond
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 91 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Jef Diederen - Zonder titel kopen? Bied vanaf 69!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands Zonder titel
Techniek Litho
Afmetingen 59 x 84 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 69
Jef Diederen - 3 kleuren lino's + gesigneerd boek, samen in originele portfolio kopen? Bied vanaf 199!
Jef Diederen (1920-2009) Nederlands 3 kleuren lino's + gesigneerd boek, samen in originele portfolio
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 30 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 199
Jan Sierhuis - Geen titel kopen? Bied vanaf 50!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Geen titel
Techniek Litho
Afmetingen 78 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Jan Sierhuis - zonder titel kopen? Bied vanaf 75!
Techniek Ets
Afmetingen 50.5 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Pierre van Soest - zonder titel kopen? Bied vanaf 45!
Pierre van Soest (1930-2001) Nederlands zonder titel
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45