De naam Luigini heeft een stevige greep op het Franse artistieke leven. Ferdinands vader, Alexandre Luigini (1850-1906), was een vooraanstaand componist van balletten en opera's. Zijn zus was concertharpiste en zijn neef, Jean Tardieu (1903-1995) werd een groot dichter.
Ferdinand-Jean Luigini studeerde kunst in Parijs onder Emile Verhaeren. Hij begon zijn landschappen en architecturale tekeningen in Parijs tentoon te stellen in 1892 met de Salon des Artistes Francais*. Binnen enkele jaren werd zijn kunst regelmatig getoond in Londen, Brussel, Amsterdam en New York.
Ferdinand-Jean Luigini was even beroemd om zijn grote kleurenaquatinten* als om zijn aquarellen.Het werk is in goede staat de passepartout moey vervangen worden die is vergeeld.