Fons Bemelmans - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | 'Le Couple' | 1974

Fons Bemelmans - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | 'Le Couple' | 1974 kopen? Bied vanaf 225!
Fons Bemelmans - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | 'Le Couple' | 1974 kopen? Bied vanaf 225!Fons Bemelmans - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | 'Le Couple' | 1974 kopen? Bied vanaf 225!Fons Bemelmans - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | 'Le Couple' | 1974 kopen? Bied vanaf 225!Fons Bemelmans - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | 'Le Couple' | 1974 kopen? Bied vanaf 225!
  • Fons Bemelmans (1938)
Type kunstwerk Beeld / Object
Jaartal 1974
Techniek Brons
Afmetingen 7.5 x 7.5 x 2 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
Dit werk is onderdeel van de Beelden & Objecten Special special.

Fraaie penning van de hand van Fons Bemelmans, uitgegeven in 1974 door VPK (Vereniging voor Penningkunst).

Het geheel verkeert in nette conditie. De eerste twee foto's zijn van de betreffende penning. De laatste twee foto's komen van de site van de VPK, voor een goed beeld van de penning.

Gemonogrammeerd aan de voorzijde.

Bemelmans was begonnen als edelsmid maar heeft zich gaandeweg ontwikkeld tot een beeldhouwer met een voorkeur voor bollende, sterk plastisch gedachte vormen. Zijn ontwerp 'Le couple' beeldt een man en een vrouw uit in innige omstrengeling. Een eeuwig thema, zonder dat zouden wij er zelf niet zijn. Het is echter geen naturalisme geworden, dat kan het onderwerp zo vervelend maken; maar een liefdevolle observatie van een natuurlijk gegeven. Moeilijk had de beeldhouwer het met de vorm en de plaatsing van de benen op het vlak; ondanks die moeilijk geplaatste benen is het een van de meest populaire uitgaven van de Vereniging geworden. De keerzijde geeft een labyrint: de weg langs hoogten en dieptes eer de een de ander vindt. (bron website VPK)
Binnen Nederland € 11,00
Naar België € 17,00
Naar Duitsland € 17,00
Europese Unie € 25,00
Wereldwijd € 35,00