G.F.A. Ronde
Tinnen doos met overhangende deksel
Maat deksel: 12,7 x 8,7 cm
Deksel heeft afgeronde hoeken
Doos: 11,3 x 4,7 (H) x 7,1 (B) cm
Gemerkt: G.F.A. Ronde
400 gram
Gerardus Fredericus Antonius Ronde werd in 1904 in Schiedam geboren. Hij trouwde in 1925 met naamgenoot Beredina Peternella Hendrika Ronde in Schiedam.
Na zijn opleiding als metaalbewerker, stichtte hij in 1931 zijn atelier (Emmastraat 28/30 Schiedam). Hij specialiseerde zich in het bewerken van tin. Hij gebruikte geometrische vormen die hij baseerde op de stijl van de Amsterdamse school. Hij hanteerde vaak de Reuleaux-driehoek waarbij een figuur gevormd uit de doorsnijding van drie cirkels, elk met zijn middelpunt op een snijpunt van de andere twee. De reuleaux-driehoek is genoemd naar de 19e-eeuwse Duitse ingenieur Franz Reuleaux.
Het atelier heeft bestaan tot 1944. Op 16 januari 1946 overleed hij te Rotterdam.