Prachtige grote en zeldzame Kleurenaffiche van de bekende Duits-Amerikaanse schilder
Hans Hofmann ( 1880-1966 )
Voor deze Affiche is een origineel wek van Hans Hofmann gebruikt.
De Affiche was voor de tentoonstelling bij Pace/Columbus in OHIO in 1980
Het werk is in de druk gesigneerd met monogram.
Door zijn werk had Hofmann grote invloed op de New Yorkse avant-garde van de jaren veertig, maar meer nog als een leraar - niet als studentenbegeleider (vrijwel niemand van de eerste generatie abstract expressionisten studeerde bij hem), maar door zijn colleges en geschriften. Niettemin had hij leerlingen, waaronder de Hongaars/Nederlandse kunstenares Sárika Góth.[1] Clement Greenberg schreef, dat men meer van de kleuren van Matisse kon leren van Hofmann, dan van Matisse zelf,[2] en dat niemand in Amerika "understood Cubism as thoroughly as Hofmann did".[2] Harrison noemt Hofmann, en Arshile Gorky, "significant figures involved in but not central to" de abstract expressionistische stroming.