Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst - Verkocht

Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!
Prenten voor 1900

Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!Hendrik Spilman - Abraham Rademaker - Lot van 4 oude kopergravures - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!
  • Hendrik Spilman (1721-1784)
Type kunstwerk Prenten voor 1900
Periode < 1800
Techniek Gravure
Onderwerp Architectuur
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 16.5 x 11 cm (h x b)
Incl. lijst 29.5 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd
Lot van 4 ingelijste kopergravures naar tekeningen van Cornelis Pronk en Abraham Rademaker, op plaat gezet door Hendrik Spilman (1721-1784) respectievelijk Abraham Rademaker (1677-1735). Afkomstig uit een tweetal uitgaves i.c. originele boekillustraties  van rond 1750 :
1) “Het verheerlykt Nederland, of Kabinet van Hedendaagsche gezigten van steden, dorpen, sloten, adelyke huizen […] dienende tot opheldering der beschryvinge van den Tegenwoordigen Staat der Vereenigde Nederlanden.” Deel 1 – 9; Amsterdam, uitgegeven door Isaac Tirion (1705-1765) rond 1750,
         a.   "De Groote Kerk te Hoorn" (1726);
         b.   "Kerk te Westerblokker" (1728);
         c.    "Overblyfsels van 't Huis Kronenburg bij Kastrikum"  (1740)
In de plaat gesigneerd:
Gegraveerd door H.S. = Hendrik Spilman (f = fecit, gemaakt door)
Naar een tekening door C.P. = Cornelis Pronk (d = getekend door)

2) "Kabinet van Nederlandsche en Kleefsche Oudheden",  uitgegeven te Amsterdam in 1792 door J.A. Crajenschot... in plaats van de eerste druk uit 1725 zoals achterop het lijstje staat vermeld
          d.  "De Kerk te Kastrikum" (1725)
In de plaat gesigneerd: "A. Rademaker fecit
Bovenaan elke afbeelding staat het nummer van de afbeelding i.c. de volgorde van boekillustraties.

De vermelde afmetingen zijn van het grootste exemplaar, de andere 3 werkjes zijn ongeveer 8 x 10 cm (afbeelding/plaat) // 18 x 21.5 cm (lijst)
LET OP de afdruk van de rand van de koperplaat! Zichtbaar bij Groote Kerk Hoorn en Huis Kronenburg. De werken lijken authentiek. De informatie op de achterzijde van de lijsten kan dit  bevestigen, hoewel verkoper hiervoor niet instaat en derhalve geen garantie van authenticiteit kan verstrekken. Overtuig uzelf.

GRATIS VERZENDING IN NL

Over de kunstenaars:
Hendrik Spilman (Amsterdam, 17 februari 1721 - Haarlem, 3 februari 1784) was een Nederlands topografisch graveur, tekenaar en schilder.
Als zijn belangrijkste werk worden zijn schetsen in het topografische werk: Het Verheerlijkt Nederland beschouwd. Dit bij Isaac Tirion uitgegeven werk besloeg negen delen. Voor acht daarvan maakte hij in totaal ongeveer 800 gravures. Hiervoor gebruikte hij eigen werk, maar ook maakte hij gravures naar werk van Jan de Beyer, Cornelis Pronk, en Abraham de Haen.
'Het verheerlykt Nederland, of Kabinet van Hedendaagsche gezigten van steden, dorpen, sloten, adelyke huizen [...] dienende tot opheldering der beschryvinge van den Tegenwoordigen Staat der Vereenigde Nederlanden.' Deel 1 - 9; Amsterdam, Isaac Tirion, 1745-1774.

Abraham Rademaker (Lisse, 1676/'77 – Haarlem, 21 januari 1735) was een Nederlands kunstschilder, tekenaar, prentenmaker en -handelaar. Hij produceerde vooral topografisch getinte tekeningen en schilderde landschappen. Bepaalde gebouwen en landschappen konden ook op bestelling geleverd worden.  Zijn werk vond in de 18e eeuw gretig aftrek, daar er vele verzamelaars waren van topografische afbeeldingen. Terwijl in de 17e eeuw vooral stadsbeschrijvingen en -gezichten populair waren, legde men in de 18e eeuw de nadruk op kastelen, buitenplaatsen en ruïnes in het buitengebied. Vooral de sinds 1725 uitgegeven boeken met prenten van zijn hand waren populair. Daartoe behoort het Cabinet der Neederlandse Oudheeden en gesigten vervat in drie hondert konst plaaten. Uiteindelijk heeft hij ongeveer 700 kastelen getekend.
De particulieren verkochten uiteindelijk deze prenten weer en via omwegen kwam veel werk van hem gedurende de 19e en 20e eeuw uiteindelijk in openbare museumcollecties terecht.

Bron: Wikipedia
ConditieRedelijk
Gezien de ouderdom verkeren de werken in een prima conditie. Ze zijn enigszins door de tijd heen wat vergeeld/verkleurd geraakt. Dat geldt ook voor de passe-partouts. Eenvoudig ingelijst; van een tweetal lijstjes verdient de achterzijde aandacht i.v.m. fixatie d.m.v.  spijkertjes. Laatste foto toont achterzijde blad Kerk Kastrikum
Binnen Nederland Gratis verzending
Naar België € 14,50
Naar Duitsland € 14,50
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 30,00

Hendrik Spilman (1721-1784)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  takamine
Lid sinds 2020
339 verkochte items
23 cm
29.5 cm
11 cm
16.5 cm