Henk Zweerus - Mooie grote gouache met landschap in lijst - Verkocht

Henk Zweerus - Mooie grote gouache met landschap in lijst kopen? Bied vanaf 30!

Henk Zweerus - Mooie grote gouache met landschap in lijst kopen? Bied vanaf 30!Henk Zweerus - Mooie grote gouache met landschap in lijst kopen? Bied vanaf 30!
  • Henk Zweerus (1920-2005)
Type kunstwerk Schilderij
Jaartal 1977
Techniek Gouache
Stijl Abstract
Onderwerp Abstract
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 45 x 43 cm (h x b)
Incl. lijst 100 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Een prachtige grote ingelijste gouache met een landschap met een boom in de voorgrond en een boerderij van de bekende Oosterbeekse kunstenaar Henk Zweerus.

Hendrik Johannes Martin (Henk) Zweerus (1920–2005) was een Nederlands beeldhouwer, schilder en tekenaar. Hij studeerde in Amsterdam aan de Rijksacademie waar hij o.a. les kreeg van Jan Bronner. Hij was getrouwd met kunstenares Hedwig Weber (1922–1987).

Henk Zweerus is als kunstenaar vooral bekend door zijn beelden in de openbare ruimte waaronder voor de gemeente Amsterdam. Een aantal van zijn beelden bevindt zich tegenwoordig Museum de Fundatie o.a. in de beeldentuin van kasteel Nijenhuis. Ook zijn tekeningen en schilderijen worden gewaardeerd. Een aantal ervan bevindt zich in het Rijksmuseum.

Als docent aan de kunstacademie Enschede gaf hij o.a. les aan Jan Kip en Gerard van der Leeden. Later was hij docent aan de Technische Hogeschool Delft waar hij meerdere later bekende architecten sterk beïnvloede waaronder Carl Weber.

Het werk wordt verzonden in lijst, zonder glas.
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 16,00
Naar Duitsland € 17,50
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 20,00

Henk Zweerus (1920-2005)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  jobf
Lid sinds 2019
50 verkochte items
70 cm
100 cm
43 cm
45 cm