Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 - Verkocht

Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!
Grafiek (handgesigneerd)

Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!Enrico Baj - Ingelijste ets: Catherine Marie de Lorraine Duchesse - 1967 kopen? Bied vanaf 80!
  • Enrico Baj (1924-2003)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 1967
Techniek Ets/Aquatint
Stijl Modern
Onderwerp Figuren
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 42 x 35 cm (h x b)
Incl. lijst 71 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Oplage 10/190

Prachtig ingelijste ets van Enrico Baj. Titel: Catherine Marie de Lorraine Duchesse de Montpensier. Jaar: 1967. Afmetingen werk: H. 42 X B. 35 cm Ingelijst H. 71 x B. 51 cm. Nummer: 10/190. Het werk is rechtsonder, met potlood, gesigneerd door de kunstenaar gesigneerd "Baj". Uitgegeven door Prent 190 . Werk heeft linksonder een water vlek, in het werk is het niet te zien op het witte wel, zie foto’s voor een goede indruk.
Italiaanse schilder, beeldhouwer, graficus en schrijver over kunst, geboren in Milaan, waar hij parttime kunst studeerde aan de Brera Academie terwijl hij las voor een rechtenstudie. In 1951 hielp hij bij de oprichting van de Nuclear Art Movement. Dit was eigenlijk een vorm van *Tachisme, maar verwees naar de hedendaagse angst voor een nucleaire oorlog. Hij schreef: 'Vanaf de eerste atoombom voelde ik dat de mensheid in een constante staat van waakzaamheid en angst leefde, en dat vernietiging meer dan ooit boven ons hoofd hing.' Zijn bezorgdheid over de kwestie bracht hem er zelfs toe een techniek van emailverf en gedestilleerd water te omschrijven als 'zwaar water'. Vanaf 1955 begon hij collage te gebruiken in werken die parallel lopen met zowel *Pop-art als *Nouveau Réalisme. Als hartstochtelijk anarchist hekelde hij op bittere wijze de machtigen, vooral de militairen, in werken als de serie Generaals,
In andere werken gebruikte hij Meccano of plaatste hij geestig kabouterachtige figuren in goedkope schilderijen van landschappen of glamoureuze lichamen die een soort buitenaardse invasie suggereerden. Wezens van andere planeten schenden onze vrouwen is de titel van een uit 1959. André *Breton was een voorstander van zijn werk en nam hem op in de laatste editie van Le Surréalisme et la peinture uit 1965. Zijn grote schilderij Funeral of the Anarchist Pinelli (1972) werd met geweld uit het zicht van het publiek verwijderd na de moord op de politiechef die algemeen werd aangenomen verantwoordelijk te zijn voor Pinelli's 'toevallige' dood door defenestratie. Verder lezen C. Masters, overlijdensbericht, The Guardian (9 juli 2003)

 Goed
Werk is in goede staat
Werk heeft linksonder een water vlek, in het werk is het niet te zien, op het witte wel, zie foto’s voor een goede indruk.
Binnen Nederland € 10,00
Naar België € 14,50
Naar Duitsland € 16,50
Europese Unie € 25,00

Enrico Baj (1924-2003)

Italiaans Italiaans Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  duif
Lid sinds 2018
1926 verkochte items
51 cm
71 cm
35 cm
42 cm