Prachtig, kleurrijk werk van JAS (Johan Adriaan Smit). Zeefdruk op papier, met potlood gesigneerd, gedateerd (’99), getiteld en genummerd (205/250).
JAS (Hillegom 1945 - Antwerpen 2002)
JAS is pseudoniem voor Johannes Adrianus Smit
Schilder, graficus, beeldhouwer, installatiekunstenaar.
Opleiding: JAS was autodidact.
Het abstract expressionistische werk van JAS is onder meer geïnspireerd door het landschap van het zuidelijke deel van Zweden, dat in het voorjaar geel kleurt, en door het Duits expressionisme. In 1983 is JAS in België_ gaan wonen en in 1986 richtte hij samen met Henk Klinkhamer en Robert van Vliet de kunstenaarsgroep Sybarit op.