Bijzondere uitgave: Vada Map – “Uit de collectie van Jean Baptiste Madou”
Bij de jaarwisseling 1968-1969 heeft uitgever Gebr. Zomers en Keuning (drukkerij Vada) in nauwe samenwerking met het Amsterdams Historisch Museum ,een insteekmap uitgegeven met 6 losse tekeningen van Jean Baptiste Madou, uitgevoerd in het koperdiepdrukprocedé. Het betrof een beperkte oplage uitsluitend voor relaties van de uitgeverij/drukkerij. Het was de laatste in een serie, na uitgaven over Vincent van Gogh, Isaac Israëls, Jan Toorop en Dick Ket.
Jean-Baptiste Madou (Brussel, 3 februari 1796 -3 april 1877) was een bekende en populaire Belgische schilder, illustrator, lithograaf en etser. Hij was tevens een pionier op het gebied van het steendrukken.
De kunsthistoricus R.W. Scheller schreef de tekst, gedrukt zowel in het Nederlands als het Engels. Op de achterzijde van elke gravures staat vermeld het tekening nummer van de Vada map, de herkomst en het drukprocedé. De koperdiepdrukken verkeren in prima staat. De map zelf heeft wat tijdsporen.
Inmiddels zijn deze mappen, na 55 jaar, vrij zeldzaam geworden en van antiquarische betekenis. Om tot een vraagprijs voor de map te komen is uitgegaan van een minimumwaarde per gravure van € 15.
Over Koperdiepdruk ( ook wel rotogravure genoemd).
Intaglio printen is een fascinerende en veelzijdige druktechniek met een rijke geschiedenis en een breed scala aan toepassingen. Zoals de koperdiepdrukpersen waarover Drukkerij Vada beschikte tussen 1962 en 1981. Een grafische druktechniek waarbij het design op een koperen drukcilinder wordt gegraveerd. Dit procedé’ bood een unieke combinatie van precisie, detail en textuur die moeilijk na te bootsen is met andere druktechnieken. De kosten van diepdruk zijn bij kleine oplagen zeer hoog, omdat het graveren van de cilinder erg duur is.
Inlijsten.
Geïnteresseerden met de bedoeling een of meerdere tekeningen in te laten lijsten en op te hangen, zullen wij graag voorzien van advies. Vanwege onze eigen lijstenmakerij kunnen we de inlijsting voordelig verzorgen en daarvoor vrijblijvend een aanbod afgeven.
Wij versturen veilig ingepakt, aangetekend en verzekerd met track & trace.