Jayne Mansfield drinkt bij aankomst op Schiphop champagne uit een klomp. Foto gemaakt door Kees Scherer (1920-1993) in 1957. In 1989 eenmalig afgedrukt door Pim Westerweel, de beheerder van Scherers archief.
Papier- en beeldformaat 23.7 x 30 cm.
Signatuur van Pim Westerweel, oplagenummer 1/1 en enkele notities met marker op achterzijde.
In zeer goede conditie.
Het bezoek van Mansfield aan Nederland in 1957 werd door het televisieprogramma NOVA in december 1999 bij een terugblik op de twintigste eeuw uitgekozen als 'het moment waarop Nederland zijn onschuld verloor'.
Ad van Liempt in zijn boek 'DOS. Het wonder van Utrecht' (2008): "Er kwam opeens (...) een seksbom Nederland binnenvallen, die haar zeer indrukwekkende boezem niet verborg, maar juist voortdurend prononceerde, die onbeschroomd haar wellust uitstraalde en met iedere man flirtte die haar pad kruiste. Voor het zedige Nederland van 1957, waarin de mode het vrouwelijke zoveel mogelijk bedekte en waar frivoliteit gelijkstond met doodzonde en verdoemenis, was dat inderdaad iets bijzonders."