Ken Friedman (19 september 1949, New London, Connecticut) is hoogleraar Design Innovation Studies aan de Tongji University College of Design and Innovation en Eminent Scholar aan de University of Cincinnati College of Design, Art, Architecture, and Planning. Hij is emeritus hoogleraar aan de Swinburne University of Technology in Melbourne, Australië, waar hij voorheen decaan was van de faculteit Design. Friedman is hoofdredacteur van She Ji: The Journal of Design, Economics, and Innovation, uitgegeven door Elsevier in samenwerking met Tongji University Press. Hij is mede-redacteur van de boekenserie Design Thinking, Design Theory van The MIT Press.
Friedman werkt op het snijvlak van design, management en kunst. Zijn onderzoek richt zich op strategisch design en waardecreatie voor economische innovatie. Friedman heeft onderzoek gedaan naar theorievorming, onderzoeksmethodologie, filosofie van design, doctoraal onderwijs in design, kennismanagement en filosofie van de wetenschap. Hij heeft designbeleidstudies gedaan voor Australië, Estland, Letland, Litouwen, Noorwegen en Wales. In 2007 kende de Loughborough University hem de graad van Doctor of Science, honoris causa, toe voor uitstekende bijdragen aan designonderzoek.
Ken Friedman is een kunstenaar en ontwerper die actief is in het internationale laboratorium van kunst, design, muziek en architectuur, bekend als Fluxus . Hij had zijn eerste solotentoonstelling in New York in 1966. Zijn werk is vertegenwoordigd in musea en galerieën over de hele wereld, waaronder het Museum of Modern Art en het Guggenheim Museum in New York, de Tate Gallery in Londen, het Hood Museum of Art op Dartmouth College en Stadtsgalerie Stuttgart.
De University of Iowa Alternative Traditions in the Contemporary Arts is de officiële bewaarplaats van Friedmans papers en onderzoeksnotities. De Silverman Fluxus Collection in het Museum of Modern Art, Archiv Sohm in de Stadtsgalerie Stuttgart en de Mandeville Department of Special Collections aan de University of California bevatten uitgebreide archieven over Friedmans werk uit de jaren 60 en 70. (2019)
Litho is nooit ingelijst geweest.