Prachtige ets van "La Maison de Théodore Rousseau in Barbizon, in een houten lijst en voorzien van een passe partout. Ondertekend met potlood.
Afmetingen ets: 16.5 cm x 12 cm (B x H)
Afmetingen lijst: 35,5 cm x 17 cm (B x H)
Théodore Rousseau (1812–1867) was een Franse schilder en een van de meest prominente leden van de School van Barbizon, een groep kunstenaars die zich in de 19e eeuw vestigde in het dorp Barbizon, vlakbij het bos van Fontainebleau, ten zuiden van Parijs. Deze kunstenaars stonden bekend om hun landschapschilderijen, waarin ze de natuur op een realistische en vaak romantische manier weergaven.
Marcel Jacque’s ets van het huis van Rousseau kan worden gezien als een hommage aan de invloed die Rousseau en de Barbizon School hadden op latere generaties kunstenaars. Marcel Jacque zette in zekere zin de traditie voort van het vastleggen van de natuurlijke schoonheid en historische betekenis van Barbizon, waar kunstenaars zoals Rousseau en Millet ooit werkten.
Marcel Jacque (1906 – 1981) was een bekende Franse kunstenaar van de schildersschool van Barbizon. Barbizon is de echte geboorteplaats van het Plein Aire-impressionisme. Deze begaafde kunstenaar heeft de kunst van het Franse impressionisme overgenomen en hun eigen gebruik van licht toegevoegd in de natuurlijke omgeving.