Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie?

Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!
Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!Otto Dicke - Ingelijste inkttekening , Olifant , cartoon , boekillustratie? kopen? Bied vanaf 100!
  • Otto Dicke (1918-1984)
Type kunstwerk Tekening / Aquarel
Techniek Pen (Inkt)
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 25 x 33 cm (h x b)
Incl. lijst 30.5 x 40.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
  • Een ingelijste inkttekening van de Nederlandse kunstenaar Otto Dicke (1918-1984).
    -Gesigneerd rechtsonder. Jaartal onbekend. Waarschijnlijk is de tekening gemaakt in de jaren ’50 of ’60 en is het mogelijk een illustratie voor een (kinder)boek.
    -Afmetingen: Lijst, 30½ x 40½ x 2 cm. Blad, 25 x 33 cm. Beeld, 22 x 30 cm.
    -Herkomst: Uit de nalatenschap van de op 22 januari 2024 overleden Amsterdamse schilder, aquarellist, tekenaar, galeriehouder en kunstverzamelaar Rob Aussen (1938-2024).
    -Conditie: In goede staat. Het papier van de tekening is wat vergeeld en heeft vlekjes en lichte kreukjes.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:
    Otto Dingeman Dicke (Dordrecht, 3 mei 1918 - aldaar, 7 december 1984) was een Nederlands beeldend kunstenaar, tekenaar en illustrator, cartoonist, striptekenaar, illustrator van kinder- en andere boeken en ontwerper van mozaïeken voor scholen en kerken.
    -Opleiding: Autodidact.
    In de jaren vijftig kreeg Otto Dicke bekendheid als illustrator en striptekenaar. Hij werkte samen met onder andere samen Cees Buddingh en hij illustreerde boeken van Hans Bouma en Simon Carmiggelt. Later werd hij bekend door zijn vrije werk, voornamelijk tekeningen van landschappen, stadsgezichten, (naakt)modellen en kinderen.
    Van 1960-1981 was hij leraar aan de Academie voor Beeldende Kunsten Rotterdam.
    Otto Dicke maakte veel tekeningen van Dordrecht en omgeving. Hij werd benoemd tot ereburger van de gemeente Dordrecht op 6 januari 1981. Ook werd er een plein in Dordrecht naar hem vernoemd, het Otto Dickeplein.
    Zie voor meer informatie over deze bijzondere en veelzijdige tekenaar:
    https://www.regionaalarchiefdordrecht.nl/dordts-biografisch-woordenboek/otto-dingeman-dicke/ (Tekst: Roel Leentvaar, april 2019).
    http://www.ottodicke.nl
    https://www.youtube.com/watch?v=1HzwtHHtT-4

    Afhandeling:
    -De ingelijste tekening kan afgehaald worden in Amsterdam.
    -De ingelijste tekening kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
    Verzendkosten:
    -Binnen Nederland: 10,00 euro.
    -Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Klik op “Vraag de verkoper”.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • In goede staat. Het papier van de tekening is wat vergeeld en heeft vlekjes en lichte kreukjes.
    Kan zo aan de muur.

Binnen Nederland € 10,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 25,00
Wereldwijd € 40,00