Prachtig olieverf op doek schilderij van de Belgische figuratief postimpressionistische kunstschilder Paul Permeke (1918-1990) voorstellende een akker met avondrood en onweer op komst.
Als kind woonde Permeke kort in Engeland maar in 1919 gingen zijn ouders naar Oostende terug, waar ze op diverse adressen woonden alvorens naar hun in 1929-1930 gebouwde woning met atelier in Jabbeke te verhuizen (nu het Provinciaal Museum Constant Permeke).
Permeke was autodidact. Na meningsverschillen met zijn vader over zijn toekomst en opleiding tot kunstschilder vertrok hij op zestienjarige leeftijd uit het ouderlijke huis. Hij leefde korte tijd in Lausanne en keerde uiteindelijk terug naar België, waar hij in Dudzele samen met twee bevriende kunstenaars, Rik Slabbinck en Luc Peire, een soort schildergemeenschap vormde met als naam "Het Luizengevecht'.
Tijdens de Tweede Wereldoorlog kwam hij in problemen omwille van het feit dat hij in Engeland was geboren en het "Engels staatsburgerschap" had. Hij werd hierom in Duitsland geïnterneerd. Na de oorlog in de jaren 50 verbleef hij langere tijd in Spanje en Portugal, in Parijs en in Zuid-Frankrijk.
Permeke schilderde figuratief en verwerkte invloeden van het expressionisme, het impressionisme en meer specifiek elementen van James Ensor, Marc Chagall en Bernard Buffet in zijn werken. Hij schilderde met een uitgesproken kleurenpalet volkse taferelen, stads- en dorpsgezichten, boerentaferelen, circusartiesten en variétékunstenaars, fantasietaferelen, carnavals- en strandscènes.
Afmetingen: 40x50cm en met houten kader 56x66cm
Schilderij is handgesigneerd in de olieverf en deze is vergeleken met 92 signaturen uit een kunst database.
Het object wordt wereldwijd verzonden via PostNL International service. De verzendkosten zijn inclusief afgiftebewijs (aangetekend) plus een verzekering tegen verlies of schade met een maximaal te verzekeren waarde van 500euro. Indien het veiling object voor 50euro of minder is verkocht zal het object enkel met track&trace worden verzonden.