5. Bergense school

Bergense school

Opgericht in 1910 - opgeheven in 1925

Bergense School

Het Noord-Hollandse dorp Bergen werd in het begin van de 20e eeuw een aantrekkelijke plek voor kunstenaars. Hier ontstond dan ook de allereerste expressionistische kunstenaarsbeweging in Nederland, ook wel de Bergense School. Het expressionisme werd gekenmerkt door kubistische invloeden, verzadigde kleuren en sterke contrasten. De voorkeuren van de schilders ging uit naar het stilleven en de menselijke figuur.

Wim Schuhmacher - litho: Peniscola - 1947 kopen? Bied vanaf 50!
Wim Schuhmacher (1894-1986) Nederlands litho: Peniscola - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
€ 50
Johannes Graadt van Roggen - Bretagne kopen? Bied vanaf 60!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Bretagne
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 25 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Germ de Jong - Germ de Jong kopen? Bied vanaf 1000!
Germ de Jong (1886-1967) Nederlands Schoorl
Afmetingen 43 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 1.000
Harrie Kuyten - Dame aan tafel - tekening 1922 (Wenen) - incl monografie en catalogus kopen? Bied vanaf 100!
Harrie Kuyten (1883-1952) Nederlands Dame aan tafel - tekening 1922 (Wenen) - incl monografie en catalogus
Techniek Potlood
Afmetingen 18 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Wim Schuhmacher - Litho:Ile de la Cité - 1947 kopen? Bied vanaf 60!
Wim Schuhmacher (1894-1986) Nederlands Litho:Ile de la Cité - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Wim Schuhmacher - Litho: Corpus Christi met een dode meeuw - 1947 kopen? Bied vanaf 45!
Wim Schuhmacher (1894-1986) Nederlands Litho: Corpus Christi met een dode meeuw - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 45
Dirk Filarski - Landschap met toren achter een partij bomen kopen? Bied vanaf 1125!
Dirk Filarski (1885-1964) Nederlands Landschap met toren achter een partij bomen
Techniek Gouache
Afmetingen 65 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.125
Jan Sluijters - Naakt. Staande vrouw. kopen? Bied vanaf 175!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands Naakt. Staande vrouw.
Techniek Rotaprint
Afmetingen 25 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 175
Piet Wiegman (I) - Duindorp kopen? Bied vanaf 25!
Piet Wiegman (I) (1885-1963) Nederlands Duindorp
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 35 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 25
Edgar Fernhout - Noord-Hollands Sneeuwlandschap - Kleurlitho kopen? Bied vanaf 50!
Edgar Fernhout (1912-1974) Nederlands Noord-Hollands Sneeuwlandschap - Kleurlitho
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Wim Schuhmacher - Ile de la Cité, litho kopen? Bied vanaf 30!
Wim Schuhmacher (1894-1986) Nederlands Ile de la Cité, litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 30
Edgar Fernhout - Litho: Bloemen kopen? Bied vanaf 49!
Edgar Fernhout (1912-1974) Nederlands Litho: Bloemen
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 49
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 63 cm (h x b)
€ 50
Edgar Fernhout - Litho: Bloemen kopen? Bied vanaf 75!
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Gerrit van der Hoef - VIER (4) Naïeve [H.C] houtsnedes met Afrikaanse voorstellingen - gesigneerd kopen? Bied vanaf 38!
Gerrit van der Hoef (1879-1954) Nederlands VIER (4) Naïeve [H.C] houtsnedes met Afrikaanse voorstellingen - gesigneerd
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 22 x 16 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 38
Germ de Jong - Gezicht op Bergen kopen? Bied vanaf 200!
Germ de Jong (1886-1967) Nederlands Gezicht op Bergen
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 57 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Leo Gestel - De Jagers kopen? Bied vanaf 700!
Leo Gestel (1881-1941) Nederlands De Jagers
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 43.5 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 700