5. Cobra

Cobra

Opgericht in 1948 - opgeheven in 1951

CoBrA-kunst

CoBrA

De naam CoBrA is ontstaan uit de beginletters van de hoofdsteden waar de oprichters van deze groep vandaan kwamen: Copenhague, Bruxelles en Amsterdam. De groep was een avant-gardebeweging die erg belangrijk was in de Europese kunst direct na de Tweede Wereldoorlog. De Cobragroep kende een kortstondige duur, maar heeft wel lang nog invloed gehad op zowel stilistisch vlak, als op idealen over de maatschappij. CoBrA keerde zich namelijk tegen het academisme vanwege de beeldende esthetische wetten, en tegen de schilderkunst waarin teveel nadruk lag op het intellectuele. Volgens CoBrA kon inspiratie het beste worden gehaald uit de pure, onschuldige kindertekening. Spontaniteit en fantasie was dan ook datgene dat de kunst van de CoBrA kunstenaars kenmerkte.

Karel Appel - Big head Coming down kopen? Bied vanaf 599!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Big head Coming down
TechniekKeramiek
Afmetingen5 x 50 x 5 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 599
Karel Appel - Face kopen? Bied vanaf 599!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Face
TechniekKeramiek
€ 599
Corneille - Geen titel kopen? Bied vanaf 175!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Geen titel
Afmetingen70 x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 175
Lucebert - Geen titel kopen? Bied vanaf 225!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Geen titel
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen39 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 225
Lucebert - & Jan Sierhuis - Minnebrief aan onze gemartelde bruid (5 etsen) kopen? Bied vanaf 200!
Lucebert (1924-1994) Nederlands & Jan Sierhuis - Minnebrief aan onze gemartelde bruid (5 etsen)
TechniekEts
Afmetingen65.5 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 200
Corneille - Six reves peints, zeefdruk kopen? Bied vanaf 295!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Six reves peints, zeefdruk
Afmetingen76 x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 295
1 bieding
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen52 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 195
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen52 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 195
Pierre Alechinsky - Charles le chauve kopen? Bied vanaf 995!
Pierre Alechinsky (1927) Belgisch Charles le chauve
TechniekEts
Afmetingen55 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
€ 995
Corneille - Kleurenlitho. Affiche : IMAGE DU PARADIS uit 1998 kopen? Bied vanaf 65!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurenlitho. Affiche : IMAGE DU PARADIS uit 1998
TechniekLitho
Afmetingen76 x 50 cm (h x b)
€ 65
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 125!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleurenlitho HAPPY CAT
TechniekLitho
Afmetingen64 x 82 cm (h x b)
€ 125
Corneille - Grote schaal kopen? Bied vanaf 150!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Grote schaal
TechniekKeramiek
Afmetingen3 x 33 x 33 cm (h x b x d)
€ 150
Corneille - Best friends, litho (netjes ingelijst) kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Best friends, litho (netjes ingelijst)
TechniekLitho
Afmetingen55 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Eugène Brands - Landschap bij dag kopen? Bied vanaf 190!
Eugène Brands (1913-2002) Nederlands Landschap bij dag
Afmetingen30 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 190
Eugène Brands - Landschap bij nacht kopen? Bied vanaf 190!
Eugène Brands (1913-2002) Nederlands Landschap bij nacht
Afmetingen30 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 190
Karel Appel - litho EA, gesigneerd r.o. en '66 kopen? Bied vanaf 700!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands litho EA, gesigneerd r.o. en '66
TechniekLitho
Afmetingen94 x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 700
Corneille - Litho, Heure tardive - Ingelijst kopen? Bied vanaf 395!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho, Heure tardive - Ingelijst
TechniekLitho
Afmetingen74 x 87 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 395
Corneille - L heure du matelas kopen? Bied vanaf 425!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch L heure du matelas
TechniekTerragravure
Afmetingen76 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 425
Afmetingen42 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Mogens Balle - litho - 1967 kopen? Bied vanaf 149!
Mogens Balle (1921-1988) Deens litho - 1967
TechniekLitho
Afmetingen30.2 x 38.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 149
Pierre Alechinsky - Coin jaune kopen? Bied vanaf 575!
Pierre Alechinsky (1927) Belgisch Coin jaune
TechniekLitho
Afmetingen40 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 575
Corneille - Vertige de l'oeil (Duizeligheid van het oog) kopen? Bied vanaf 449!
TechniekLitho
Afmetingen79 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 449
TechniekLitho
Afmetingen76 x 50 cm (h x b)
€ 59
Corneille - Litho: Ollintonatiuh - 1973 kopen? Bied vanaf 350!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: Ollintonatiuh - 1973
TechniekLitho
Afmetingen65.5 x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 350
Simon Vinkenoog (1928-2009) Nederlands Twee handgesigneerde litho's - 1993
TechniekLitho
Afmetingen44 x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 115
TechniekLitho
Afmetingen44 x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 115
Karel Appel - Drie grote uitgaven - Karel Appel's - Appel - Dreissig Jahre Karel Appel kopen? Bied vanaf 50!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Drie grote uitgaven - Karel Appel's - Appel - Dreissig Jahre Karel Appel
TechniekOverig
Afmetingen34 x 26 cm (h x b)
Huidig bod
€ 60
2 biedingen
TechniekLitho
Afmetingen38 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 149
1 bieding
Constant - New Babylon - 1963 kopen? Bied vanaf 495!
Constant (1920-2005) Nederlands New Babylon - 1963
TechniekLitho
Afmetingen40 x 75.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 495
Constant - litho: Labyrismen - 1968 kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands litho: Labyrismen - 1968
TechniekLitho
Afmetingen38 x 47.5 cm (h x b)
€ 299
TechniekLitho
€ 299
TechniekLitho
€ 299
TechniekLitho
€ 299