5. Groep ARA

Groep ARA

Werkgemeenschap Grafische Kunst Rotterdam ARA

In Rotterdam heerste in de twintigste eeuw een links klimaat. Dit kwam omdat er vanwege de grote haven vele arbeiders aanwezig waren die de sociale ongelijkheid van dichtbij meemaakten. Dit was dan ook in de werken van de Rotterdamse kunstenaars terug te vinden. Door dit klimaat werd de grafiek populair in Rotterdam vanwege de reproductiemogelijkheden. Kunst werd toegankelijk voor een grote groep mensen, omdat een werk goedkoper werd naarmate het in meerdere oplagen verscheen. De Werkgemeenschap Grafische Kunst Rotterdam werd aan het begin van de jaren 50 opgericht. Later kreeg de vereniging de naam ‘ARA’ omdat de groep verhuisde naar een atelierruimte in Diergaarde Blijdorp. De kunstenaars van deze groep zagen de grafiek als een middel om kunst toegankelijker te maken voor het grote publiek.

Wim Motz - Litho: figuur kopen? Bied vanaf 39!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Litho: figuur
Techniek Litho
Afmetingen 20 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Piet van Stuivenberg - Litho met collage: Kees Verkerk - unicum - 1966 kopen? Bied vanaf 50!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands Litho met collage: Kees Verkerk - unicum - 1966
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Piet van Stuivenberg - Inkttekening man op paard kopen? Bied vanaf 45!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands Inkttekening man op paard
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 20.5 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 45
Wim Motz - Litho: zonnetekens - 1960 kopen? Bied vanaf 45!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Litho: zonnetekens - 1960
Techniek Litho
Afmetingen 52 x 64 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Jan Bezemer - Babyportret kopen? Bied vanaf 30!
Jan Bezemer (1907-1997) Nederlands Babyportret
Techniek Litho
Afmetingen 28.5 x 18.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 30
Jan Bezemer - Houtsnede, Hanengevecht - Ingelijst kopen? Bied vanaf 80!
Jan Bezemer (1907-1997) Nederlands Houtsnede, Hanengevecht - Ingelijst
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 71 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 80
Wim Motz - Litho, Haven kopen? Bied vanaf 35!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Litho, Haven
Techniek Litho
Afmetingen 70 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Jan Bezemer - Windhonden kopen? Bied vanaf 75!
Jan Bezemer (1907-1997) Nederlands Windhonden
Techniek Ets
Afmetingen 74 x 84 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Wim Motz - De vlucht kopen? Bied vanaf 20!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands De vlucht
Afmetingen 32 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 20
Wim Motz - Sax kopen? Bied vanaf 25!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Sax
Afmetingen 33 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Wim Motz - Tekening "Vlieters aan de Schie" kopen? Bied vanaf 34!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Tekening "Vlieters aan de Schie"
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 32.2 x 46.3 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 34
Wim Motz - Parijs II kopen? Bied vanaf 55!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Parijs II
Techniek Houtskool
Afmetingen 22.5 x 14 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Wim Motz - Grote jaren 60 handgekleurde E.A. litho - Abstract - inkt gesigneerd kopen? Bied vanaf 38!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Grote jaren 60 handgekleurde E.A. litho - Abstract - inkt gesigneerd
Techniek Litho
Afmetingen 56 x 68 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 38
Piet van Stuivenberg - Litho: Abstracte compositie - 1960 kopen? Bied vanaf 39!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands Litho: Abstracte compositie - 1960
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Wim Motz - Grote jaren 60 handgekleurde E.A. litho - Abstract - inkt gesigneerd kopen? Bied vanaf 48!
Techniek Litho
Afmetingen 56 x 68 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 48
Wim Motz - Tekening Haven kopen? Bied vanaf 34!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Tekening Haven
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 50 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 34
Wim Motz - Parijs IIi (passage dola) kopen? Bied vanaf 55!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Parijs IIi (passage dola)
Techniek Houtskool
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Wim Motz - Parijs kopen? Bied vanaf 55!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Parijs
Techniek Houtskool
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Wim Motz - Grote 1959 bi-chrome abstracte lithografie - E.A. exemplaar - gesigneerd kopen? Bied vanaf 30!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Grote 1959 bi-chrome abstracte lithografie - E.A. exemplaar - gesigneerd
Techniek Litho
Afmetingen 69.5 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 30