5. Hollandsche Kring

Hollandsche Kring

Opgericht in 1913 - opgeheven in 1943

Hollandsche Kunstenaars Kring

Binnen de Vereeniging Sint Lucas in Amsterdam woedde een machtsstrijd tussen behoudende leden, ‘de bruinen’ en moderne leden, ‘de blauwen’. Het was de tijd van het luminisme. Schaduwen werden meestal bruin of grijsachtig geschilderd, maar veel kunstenaars begonnen hun schilderijen steeds meer in lichtere kleuren uit te voeren. De schaduwen werden nu blauw- of groenachtig. Hier kwam ook het onderscheid van ‘de bruinen’ en ‘de blauwen’ vandaan. De moderne leden besloten uit te treden en een aantal van hen richtte de Hollandse Kunstenaarskring op.

Jos Croin - Hoek Keizersgracht-Leliegracht kopen? Bied vanaf 1000!
Jos Croin (1894-1949) Nederlands Hoek Keizersgracht-Leliegracht
Afmetingen 80 x 91 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.000
Piet van der Hem - Litho, El Rey - Ingelijst kopen? Bied vanaf 40!
Piet van der Hem (1885-1961) Nederlands Litho, El Rey - Ingelijst
Techniek Litho
Afmetingen 57 x 67 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
Huidig bod
€ 50
3 biedingen
Piet van der Hem - Atalaya's prehistorische rotsgrotten kopen? Bied vanaf 245!
Piet van der Hem (1885-1961) Nederlands Atalaya's prehistorische rotsgrotten
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 31 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 245
Raoul Hynckes - Meiregen 1925 - met 14 illustraties van Hynckes kopen? Bied vanaf 75!
Raoul Hynckes (1893-1973) Belgisch Nederlands Meiregen 1925 - met 14 illustraties van Hynckes
Techniek Hardcover
Afmetingen 27.5 x 20 cm (h x b)
€ 75
Willem van Dort (sr.) - Gebed voor de maaltijd - Tekening kopen? Bied vanaf 40!
Willem van Dort (sr.) (1875-1949) Nederlands Gebed voor de maaltijd - Tekening
Techniek Potlood
Afmetingen 12 x 17 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40