5. Kunst aan het Volk

Kunst aan het Volk

Opgericht in 1903 - opgeheven in 1928

Kunst aan het Volk

Kunst aan het Volk was bedoeld om 'kunstlievende leden' uit het volk in te wijden in de kunsten, iets dat als een elitaire aangelegenheid werd gezien. De kunstlievende leden, oftewel de arbeidersklasse, kregen niet alleen de kans om de kunsten mee te maken en te aanschouwen, maar ook om ze te begrijpen. Dit gebeurde door middel van het houden van voordrachten, organiseren van concerten, voorstellingen en tentoonstellingen en het geven van adviezen aan verenigingen. Via deze manier wilde Kunst aan het Volk 'betere' mensen kweken. Deze mensen zouden de maatschappij gaan vormen. Het ontstaan van Kunst aan het Volk hing dan ook nauw samen met de opkomst van het socialisme aan het einde van de negentiende eeuw wat kwam door de industrialisatie. De Rotterdamse vereniging Voor de Kunst kan als voorloper worden gezien.

Jan Eisenloeffel - geëmailleerde plaquette kopen? Bied vanaf 60!
Jan Eisenloeffel (1876-1957) Nederlands geëmailleerde plaquette
Afmetingen 15 x 15 x 0.03 cm (h x b x d)
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 60
Gesigneerd Ongemerkt
€ 60