5. Kunst Zij Ons Doel

Kunst Zij Ons Doel

Opgericht in 1821

Kunst Zij Ons Doel

Het Genootschap van Beeldende Kunstenaars 'Kunst Zij Ons Doel' is voortgekomen uit de Teekenacademie en het Tekencollege Kunstmin en Vlijt, en is een van de oudste beroepsverenigingen van Beeldend Kunstenaars in Nederland. Haar doel was het tekenen en schilderen naar model, het houden van lezingen en kunstbeschouwingen en andere evenementen organiseren. Na de Eerste Wereldoorlog wilde het genootschap vernieuwen en uitbreiden en werd het tekencollege meer een schildersvereniging. Daarnaast ging Kunst Zij Ons Doel ook over op tot een vrije jury, waardoor het steeds meer een cultureel centrum werd.

Roelf Gerbrands - Stilleven met witte lelies voor het venster kopen? Bied vanaf 375!
Roelf Gerbrands (1891-1954) Nederlands Stilleven met witte lelies voor het venster
Afmetingen 97 x 77 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 375
Lucia Bezemer - Bloedband kopen? Bied vanaf 400!
Lucia Bezemer (1951) Nederlands Bloedband
Afmetingen 40 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 400
Jan Visser - Litho, Geen titel kopen? Bied vanaf 25!
Jan Visser (1879-1961) Nederlands Litho, Geen titel
Techniek Litho
Afmetingen 57 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Kees Verwey - gelegenheidsalbum 'opening Verweyhal te Haarlem', februari 1993 kopen? Bied vanaf 20!
Kees Verwey (1900-1995) Nederlands gelegenheidsalbum 'opening Verweyhal te Haarlem', februari 1993
Techniek Hardcover
Afmetingen 27 x 19.5 cm (h x b)
€ 20
Sjoerd Hendrik de Roos - Bloemen kopen? Bied vanaf 25!
Sjoerd Hendrik de Roos (1877-1962) Nederlands Bloemen
Techniek Litho
Afmetingen 17 x 14 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Henri Frederic Boot - Stilleven met engeltjes kopen? Bied vanaf 650!
Henri Frederic Boot (1877-1963) Nederlands Stilleven met engeltjes
Afmetingen 109 x 86.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 650
Arie-Kees van Noort - Vaas met bloemen en sinaasappelen kopen? Bied vanaf 380!
Arie-Kees van Noort (1914-2003) Nederlands Vaas met bloemen en sinaasappelen
Afmetingen 68 x 77 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 380
Anton Voorzanger - Vrouw kopen? Bied vanaf 150!
Anton Voorzanger (1918-2011) Nederlands Vrouw
Techniek Houtskool
Afmetingen 41 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Jacobus Doeser - Moulin de Darcy kopen? Bied vanaf 49!
Jacobus Doeser (1884-1970) Nederlands Moulin de Darcy
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 50 x 59 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
€ 49
Poppe Damave - ets: 2 figuren kopen? Bied vanaf 45!
Poppe Damave (1921-1988) Nederlands ets: 2 figuren
Techniek Ets
Afmetingen 21.3 x 12 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Anton Mauve (sr.) - De houthakkers kopen? Bied vanaf 50!
Anton Mauve (sr.) (1838-1888) Nederlands De houthakkers
Techniek Litho
Afmetingen 54 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Ruud Cornelisse - acrylverf op doek - zonder titel - gesigneerd kopen? Bied vanaf 65!
Ruud Cornelisse (1940) Nederlands acrylverf op doek - zonder titel - gesigneerd
Techniek Acryl
Afmetingen 40 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 65
Henri Frederic Boot - Portret van dhr Erades kopen? Bied vanaf 50!
Henri Frederic Boot (1877-1963) Nederlands Portret van dhr Erades
Afmetingen 60 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Fré Drost - Scheveningen strand kopen? Bied vanaf 70!
Fré Drost (1907-1987) Nederlands Scheveningen strand
Techniek Aquarel
Afmetingen 41 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
Ingelijst Ingelijst
€ 70
Rob Clous - "De koe voelt nattigheid" kopen? Bied vanaf 45!
Rob Clous (1940) Nederlands "De koe voelt nattigheid"
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Ruud Cornelisse - Vrouwen met Beesten kopen? Bied vanaf 300!
Ruud Cornelisse (1940) Nederlands Vrouwen met Beesten
Afmetingen 100 x 161 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 300
Jacobus Petrus Cornelis van Os - Boerenschuur met molen kopen? Bied vanaf 100!
Jacobus Petrus Cornelis van Os (1869-1944) Nederlands Boerenschuur met molen
Afmetingen 70.5 x 86 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Leen Spierenburg - Dubbel naakt kopen? Bied vanaf 75!
Leen Spierenburg (1922-1971) Nederlands Dubbel naakt
Afmetingen 29 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Adrianus Miolee - omstreeks 1920 gemaakte krijttekeningen "liggende jongen" gesigneerd kopen? Bied vanaf 32!
Adrianus Miolee (1879-1961) Nederlands omstreeks 1920 gemaakte krijttekeningen "liggende jongen" gesigneerd
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 13.5 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 32
Adrianus Miolee - vrouwlijknaakt kopen? Bied vanaf 55!
Adrianus Miolee (1879-1961) Nederlands vrouwlijknaakt
Techniek Ets
Afmetingen 13 x 8.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 55
Jan van der Veer - Ballerina. kopen? Bied vanaf 49!
Jan van der Veer (1912-2001) Nederlands Ballerina.
Techniek Aquarel
Afmetingen 37 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 49
Willem Hendrik van Norden - zonder titel. kopen? Bied vanaf 35!
Willem Hendrik van Norden (1883-1978) Nederlands zonder titel.
Techniek Ets
Afmetingen 17 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Jan van der Veer - Meisje. kopen? Bied vanaf 39!
Jan van der Veer (1912-2001) Nederlands Meisje.
Techniek Aquarel
Afmetingen 32 x 21 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Techniek Ets
Afmetingen 31.5 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Techniek Ets
Afmetingen 19.5 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Jan van der Veer - Bloemstilleven. kopen? Bied vanaf 49!
Jan van der Veer (1912-2001) Nederlands Bloemstilleven.
Techniek Aquarel
Afmetingen 46 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 49
Roelof Klein - Boom. kopen? Bied vanaf 49!
Roelof Klein (1915-1981) Nederlands Boom.
Techniek Aquarel
Afmetingen 63 x 83 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 49
Adam Potgieter - Schilderij kopen? Bied vanaf 60!
Adam Potgieter (1899-1982) Nederlands Schilderij
Afmetingen 71.1 x 91.6 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Jan van der Veer - Schelpen. kopen? Bied vanaf 39!
Jan van der Veer (1912-2001) Nederlands Schelpen.
Techniek Aquarel
Afmetingen 26 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Herman Stoel - Maria op ezeltje kopen? Bied vanaf 35!
Herman Stoel (1936-1986) Nederlands Maria op ezeltje
Techniek Ets
Afmetingen 27 x 34.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Adrianus Miolee - Studie van landarbeiders kopen? Bied vanaf 30!
Adrianus Miolee (1879-1961) Nederlands Studie van landarbeiders
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 25 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 30
Kees Verwey - Ingelijste aquarel: "Floxen" - 1990 (zeer goede herkomst!) kopen? Bied vanaf 1450!
Techniek Aquarel
Afmetingen 64 x 51.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.450
Techniek Ets
Afmetingen 18 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Roelof Klein - boederij met knotwilgen kopen? Bied vanaf 55!
Roelof Klein (1915-1981) Nederlands boederij met knotwilgen
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 21.5 x 12.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Roelof Klein - zonder titel kopen? Bied vanaf 55!
Roelof Klein (1915-1981) Nederlands zonder titel
Techniek Houtskool
Afmetingen 21.5 x 14.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Henk Ames - De gitariste kopen? Bied vanaf 38!
Henk Ames (1930) Nederlands De gitariste
Techniek Aquarel
Afmetingen 61 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 38
Poppe Damave - Zicht op Haarlem (Spaarne) kopen? Bied vanaf 45!
Poppe Damave (1921-1988) Nederlands Zicht op Haarlem (Spaarne)
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 16 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Kees Verwey - Aquarellen kopen? Bied vanaf 12!
Kees Verwey (1900-1995) Nederlands Aquarellen
Techniek Hardcover
Afmetingen 29.5 x 29.5 cm (h x b)
€ 12
Willem Hendrik van Norden - Ets: Monster kopen? Bied vanaf 39!
Willem Hendrik van Norden (1883-1978) Nederlands Ets: Monster
Techniek Ets
Afmetingen 18 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Rob Clous - Ets: Versteende vormen - 1980 kopen? Bied vanaf 49!
Rob Clous (1940) Nederlands Ets: Versteende vormen - 1980
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 49
Rob Clous - *Park* kopen? Bied vanaf 193!
Rob Clous (1940) Nederlands *Park*
Afmetingen 66 x 81 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 193
Roelf Gerbrands - Een polderweg - olieverfschilderij kopen? Bied vanaf 250!
Roelf Gerbrands (1891-1954) Nederlands Een polderweg - olieverfschilderij
Afmetingen 51 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Marouflé
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Janny Tollenaar - Aquarel landschap kopen? Bied vanaf 10!
Janny Tollenaar (1923-2013) Nederlands Aquarel landschap
Techniek Aquarel
Afmetingen 50.9 x 75 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 10
Jan van der Veer - Rozen kopen? Bied vanaf 75!
Jan van der Veer (1912-2001) Nederlands Rozen
Techniek Aquarel
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Kees Okx - message nocturne kopen? Bied vanaf 60!
Kees Okx (1939-2015) Nederlands message nocturne
Techniek Ets
Afmetingen 39 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Henri Frederic Boot - Portret van man met hoed [OPRUIMING] kopen? Bied vanaf 100!
Henri Frederic Boot (1877-1963) Nederlands Portret van man met hoed [OPRUIMING]
Afmetingen 83.5 x 70.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100