5. Magisch Realisme

Magisch Realisme

Opgericht in 1925

filters 1

Magisch Realisme

Magisch realisme werd gebruikt om onderscheid te maken tussen de representatieve en expressionistische trends in de hedendaagse kunst. Later veranderde dit in de Neue Sachlichkeit. De werken zijn herkenbaar aan de bijna fotografische weergave van realistische taferelen die een mysterieuze of magische sfeer hebben. Deze sfeer wordt opgeroepen door het gebruik van onduidelijke perspectieven en ongebruikelijke combinaties van onderwerpen. Hierdoor wordt de werkelijkheid verbonden met een andere of hogere werkelijkheid. Magisch realisme is dan ook verwant aan het surrealisme.

Theo Lohmann - Pastel krijt op papier, Park Den Haag - Ingelijst kopen? Bied vanaf 150!
Theo Lohmann (1880-1963) Nederlands Pastel krijt op papier, Park Den Haag - Ingelijst
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 43 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150