5. Monumentale Kunsten

Monumentale Kunsten

Opgericht in 1952 - opgeheven in 1968

Vereniging van Beoefenaars der Monumentale Kunsten

De Vereniging van Beoefenaars der Monumentale Kunsten kwam voort uit de Gebonden Kunsten Federatie, waarbinnen discussie was over de toelating van kunstnijveraars en industriële vormgevers. De Vereniging van Beoefenaars der Monumentale Kunsten streefde naar “een algemeen aanvaarde vanzelfsprekende plaats voor de monumentale kunst in Nederland, en op het handhaven van een hoog niveau in deze kunst”. Eind jaren vijftig nam de interesse van architecten voor monumentale kunst af, en uiteindelijk werd de vereniging ontbonden.

Kees Andrea - Tentoonstellings poster - 1955 kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Tentoonstellings poster - 1955
Techniek Offset
Afmetingen 61 x 49.5 cm (h x b)
€ 39
Herman Berserik - litho: titel onbekend - 1972 kopen? Bied vanaf 69!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands litho: titel onbekend - 1972
Techniek Litho
Afmetingen 51 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 69
Kees Andrea - Litho: Harlekijnen met vliegers en hond kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Harlekijnen met vliegers en hond
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
€ 39
Herman Berserik - ets:titel onbekend kopen? Bied vanaf 75!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands ets:titel onbekend
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Kees Andrea - Litho: Fluitspeelsters en dansers - 1947 kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Fluitspeelsters en dansers - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 46.5 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 39
Herman Berserik - ets:2 poppenhoofden - 1977 kopen? Bied vanaf 75!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands ets:2 poppenhoofden - 1977
Techniek Ets
Afmetingen 27 x 23.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 75
Kees Andrea - Litho: Bok en Haan - 1947 kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Litho: Bok en Haan - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 39
Jan Bons - Hoera AMERIKA - zeefdruk uit 1967 - vermeld in het standaardwerk uit 2007 kopen? Bied vanaf 200!
Jan Bons (1918-2012) Nederlands Hoera AMERIKA - zeefdruk uit 1967 - vermeld in het standaardwerk uit 2007
Afmetingen 75 x 55 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Kees Andrea - De baadsters kopen? Bied vanaf 15!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands De baadsters
Techniek Litho
Afmetingen 51 x 42 cm (h x b)
€ 15
Kees Andrea - litho: de baadsters I kopen? Bied vanaf 39!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands litho: de baadsters I
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 39
Kees Andrea - Harlekijn en jongens met vlieger, litho kopen? Bied vanaf 35!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Harlekijn en jongens met vlieger, litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 35
Kees Andrea - Geit bij personen in een kamer - Litho kopen? Bied vanaf 40!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Geit bij personen in een kamer - Litho
Techniek Litho
Afmetingen 23 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Dick Elffers - lot van vier werken kopen? Bied vanaf 65!
Dick Elffers (1910-1990) Nederlands lot van vier werken
Techniek Droge Naald
Afmetingen 53 x 78 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 65
Kees Andrea - Baadsters, litho kopen? Bied vanaf 35!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Baadsters, litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 35
Kees Andrea - Haan en geit, litho kopen? Bied vanaf 35!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Haan en geit, litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
€ 35
Dick Elffers - Acryl op papier kopen? Bied vanaf 75!
Dick Elffers (1910-1990) Nederlands Acryl op papier
Techniek Acryl
Afmetingen 61 x 72.5 cm (h x b)
€ 75
Dick Elffers - lot van vier werken- portret met katten kopen? Bied vanaf 65!
Dick Elffers (1910-1990) Nederlands lot van vier werken- portret met katten
Techniek Droge Naald
Afmetingen 53 x 78 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 65
Lex Metz - Circus kopen? Bied vanaf 25!
Lex Metz (1913-1986) Nederlands Circus
Techniek Ets
Afmetingen 52 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Lex Metz - zonder titel kopen? Bied vanaf 10!
Lex Metz (1913-1986) Nederlands zonder titel
Techniek Droge Naald
Afmetingen 59 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 10
Herman Berserik - Zeg maar dag met het handje kopen? Bied vanaf 75!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Zeg maar dag met het handje
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 50 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Kees Andrea - "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen kopen? Bied vanaf 10!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen
Afmetingen 17 x 22.8 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 10
Daan Wildschut - litho: Raad van Alfabet kopen? Bied vanaf 49!
Daan Wildschut (1913-1995) Nederlands litho: Raad van Alfabet
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 29.7 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 49
Marianne van der Heijden - Jeugdig overmoed kopen? Bied vanaf 75!
Marianne van der Heijden (1922-1998) Nederlands Jeugdig overmoed
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 62 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75