5. Odis

Odis

Opgericht in 1927 - opgeheven in 2004

Schilderessenvereniging Odis

In de 18e eeuw waren al diverse herensociëteiten aanwezig in Den Haag. In 1921 werd de eerste vrouwensociëteit opgericht. Uiteindelijk splitste zich een groep schilderessen af, en werd ODIS gevormd. Odis was een Nederlands kunstenaarscollectief in Den Haag, waar alleen vrouwen lid van konden worden. De doelstellingen binnen Odis waren de beoefening van de beeldende kunsten en de kunstnijverheid, het houden van tentoonstellingen en kunstverlotingen.

Bertha van Hasselt - Breiende vrouw kopen? Bied vanaf 30!
Bertha van Hasselt (1878-1932) Nederlands Breiende vrouw
Techniek Litho
Afmetingen 47.5 x 34 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 30
Edmee Broers - Ets, Hofje te Leiden kopen? Bied vanaf 25!
Edmee Broers (1876-1955) Nederlands Ets, Hofje te Leiden
Techniek Ets
Afmetingen 11.5 x 7.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 25
Ronnie Meerts - Litho kopen? Bied vanaf 45!
Ronnie Meerts (1920-2005) Nederlands Litho
Techniek Litho
Afmetingen 33 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Ronnie Meerts - zonder titel (bomen) kopen? Bied vanaf 25!
Ronnie Meerts (1920-2005) Nederlands zonder titel (bomen)
Techniek Ets
Afmetingen 57 x 38 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Ronnie Meerts - Voorschoten, atelier Molenlaan kopen? Bied vanaf 35!
Ronnie Meerts (1920-2005) Nederlands Voorschoten, atelier Molenlaan
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 12.5 x 17 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Antoinette van Hoytema - “Schuit aan de kade”. kopen? Bied vanaf 20!
Antoinette van Hoytema (1875-1967) Nederlands “Schuit aan de kade”.
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 24 x 32 cm (h x b)
€ 20
Ronnie Meerts - naar Rossetti kopen? Bied vanaf 50!
Ronnie Meerts (1920-2005) Nederlands naar Rossetti
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 53 x 68 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Ronnie Meerts - Antieke poppen, ets kopen? Bied vanaf 35!
Ronnie Meerts (1920-2005) Nederlands Antieke poppen, ets
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 39 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35