5. Pictura

Pictura

Opgericht in 1774

Teekengenootschap Pictura

Teekengenootschap Pictura in Dordrecht is het oudste, nog bestaande tekengezelschap van Nederland. De oprichters meenden dat het tekenen de basis vormde van alle beeldende kunst. Daarom moest tekenen als ambacht worden onderhouden. De leden trokken er samen op uit om in de openlucht landschappen te tekenen, organiseerden tentoonstellingen en hadden discussies over kunst. Vandaag de dag is Pictura een eigentijdse instelling met meer dan 100 kunstenaarsleden uit zowel Dordrecht en de regio als van daarbuiten. Tegenwoordig gaat het niet alleen over tekenen en schilderen, maar richt Pictura zich op een breed scala aan disciplines in de beeldende kunst.

Theo Dijkwel - Hermelijntje kopen? Bied vanaf 35!
Theo Dijkwel (1881-1952) Nederlands Hermelijntje
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Arie Wols - Houtskool tekening naakt kopen? Bied vanaf 55!
Arie Wols (1945-1998) Nederlands Houtskool tekening naakt
Techniek Houtskool
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Kees Spermon - LINES kopen? Bied vanaf 39!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands LINES
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Jos van den Berg - Ets: Zelfportret kopen? Bied vanaf 45!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Ets: Zelfportret
Techniek Ets
Afmetingen 12 x 10 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 45
Jan Strube - Houtsnede: "Brabantsch vrouwtje" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Houtsnede: "Brabantsch vrouwtje"
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 19 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 60
Jos van den Berg - Ets: Naakte dame kopen? Bied vanaf 45!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Ets: Naakte dame
Techniek Ets
Afmetingen 32.5 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Jan Strube - Houtdruk: "Poppenkast" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Houtdruk: "Poppenkast"
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 21 x 16 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 60
Jan Strube - Houtdruk: "Prins van Oranje" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Houtdruk: "Prins van Oranje"
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 21 x 16 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 60
Willy Sluiter - De minnebrief van Inga, Nunspeet kopen? Bied vanaf 280!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands De minnebrief van Inga, Nunspeet
Techniek Potlood
Afmetingen 28.5 x 21 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 280
Joop Kropff - Moutstraat (Utrecht) kopen? Bied vanaf 60!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Moutstraat (Utrecht)
Techniek Litho
Afmetingen 41 x 49 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Dick van Luijn - langs de rivier kopen? Bied vanaf 35!
Dick van Luijn (1896-1981) Nederlands langs de rivier
Techniek Ets
Afmetingen 23.5 x 31.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Ad Beekmans - Molen gezicht, waarschijnlijk bij kinderdijk. kopen? Bied vanaf 24!
Ad Beekmans (1904-1978) Nederlands Molen gezicht, waarschijnlijk bij kinderdijk.
Afmetingen 40 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 24
Joop Kropff - Stil leven kopen? Bied vanaf 75!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Stil leven
Afmetingen 30 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Otto Dicke - De Schoolmeester kopen? Bied vanaf 150!
Otto Dicke (1918-1984) Nederlands De Schoolmeester
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 41.5 x 46.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Kees Spermon - Potloodtekening - 1969 kopen? Bied vanaf 75!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Potloodtekening - 1969
Techniek Potlood
Afmetingen 51.5 x 51.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
€ 75
Kees Spermon - Pentekening: kopen? Bied vanaf 49!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Pentekening:
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 23 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 49
Cor Noltee - Ploegende paarden kopen? Bied vanaf 575!
Cor Noltee (1903-1967) Nederlands Ploegende paarden
Afmetingen 68 x 88 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 575
Bouke Ylstra - TWEE ETSEN w.o "TEVREDEN ROKER" en Zonder titel kopen? Bied vanaf 39!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands TWEE ETSEN w.o "TEVREDEN ROKER" en Zonder titel
Techniek Ets
Afmetingen 48 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Jos van den Berg - Twee havengezichten op Altea - Gemengde technieken kopen? Bied vanaf 36!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Twee havengezichten op Altea - Gemengde technieken
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 20 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 36
Wim Zwiers - Les Danseurs enlacés - Linogravure kopen? Bied vanaf 60!
Wim Zwiers (1922) Nederlands Les Danseurs enlacés - Linogravure
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 52 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Bouke Ylstra - Hout II kopen? Bied vanaf 35!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Hout II
Techniek Droge Naald
Afmetingen 29 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Jan Strube - Handdruk: "Noord - Holland" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Handdruk: "Noord - Holland"
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 12 x 21.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 60
Wim Zwiers - Pan en Syrinx - Kopergravure kopen? Bied vanaf 57!
Wim Zwiers (1922) Nederlands Pan en Syrinx - Kopergravure
Techniek Gravure
Afmetingen 22 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 57
Kees Spermon - Litho - 1980 kopen? Bied vanaf 40!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Litho - 1980
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 71 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Bouke Ylstra - Figuren - Ets kopen? Bied vanaf 50!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Figuren - Ets
Techniek Ets
Afmetingen 38.2 x 14 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Bouke Ylstra - J. en M. kopen? Bied vanaf 35!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands J. en M.
Techniek Droge Naald
Afmetingen 48 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Bouke Ylstra - Totem kopen? Bied vanaf 35!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Totem
Techniek Droge Naald
Afmetingen 29 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Jan Strube - Litho kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Litho
Techniek Litho
Afmetingen 28.5 x 13.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Kees Spermon - Ets/aquatint: Proefdruk - 1966 kopen? Bied vanaf 49!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Ets/aquatint: Proefdruk - 1966
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 65.5 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 49
Jan Strube - Stilleven - lithografie kopen? Bied vanaf 70!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Stilleven - lithografie
Techniek Litho
Afmetingen 51 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 70
Kees Franse - Stilleven kopen? Bied vanaf 150!
Kees Franse (1924-1982) Nederlands Stilleven
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Wim Zwiers - Dr. Willem Drees kopen? Bied vanaf 70!
Wim Zwiers (1922) Nederlands Dr. Willem Drees
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 31.5 x 22 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 70
Jos van den Berg - Magnifieke handgekleurde Ets/Aquatint "liggend vrouwelijk naakt" proefdruk kopen? Bied vanaf 25!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Magnifieke handgekleurde Ets/Aquatint "liggend vrouwelijk naakt" proefdruk
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 40 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 25
Jos van den Berg - Grote rood-krijt tekening -1967 - zittend vrouwelijk naakt - gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 57.5 x 46.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Jan Strube - Houtsnede: "In Noord - Holland" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Houtsnede: "In Noord - Holland"
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 19 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 60
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924 kopen? Bied vanaf 350!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Portret - olieverf - 1924
Afmetingen 100 x 85 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Jos van den Berg - Grote Ets/Aquatint vrouwelijk naakt zeer kleine oplage (20) - gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 60 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Jos van den Berg - Grote Ets/Aquatint "de zusters" zeer kleine oplage (20) - gesigneerd kopen? Bied vanaf 21!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Grote Ets/Aquatint "de zusters" zeer kleine oplage (20) - gesigneerd
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 40 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 21
Jan Strube - Litho: "Brugge" kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Litho: "Brugge"
Techniek Litho
Afmetingen 45 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Ton van Os - handgesigneerde ets/aquatint | 'IV' | 1972 kopen? Bied vanaf 50!
Ton van Os (1941) Nederlands handgesigneerde ets/aquatint | 'IV' | 1972
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 60 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Dick van Luijn - De oude molen kopen? Bied vanaf 45!
Dick van Luijn (1896-1981) Nederlands De oude molen
Techniek Ets
Afmetingen 55 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 45
Jos van den Berg - Port-Vendres, ets kopen? Bied vanaf 40!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Port-Vendres, ets
Techniek Ets
Afmetingen 33 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Jos van den Berg - Ilpendam, ets kopen? Bied vanaf 40!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Ilpendam, ets
Techniek Ets
Afmetingen 20 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Jos van den Berg - Wind Veerse Meer, ets kopen? Bied vanaf 40!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Wind Veerse Meer, ets
Techniek Ets
Afmetingen 26 x 38 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Jos van den Berg - Westerschelde, ets kopen? Bied vanaf 40!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Westerschelde, ets
Techniek Ets
Afmetingen 25 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Arnold Bernard Neujean - ca. 1930 - gesigneerde Aquarel op papier "Middelburg molenwater" kopen? Bied vanaf 40!
Arnold Bernard Neujean (1887-1959) Nederlands ca. 1930 - gesigneerde Aquarel op papier "Middelburg molenwater"
Techniek Aquarel
Afmetingen 32 x 22 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
€ 40
Willy Sluiter - De Nieuwe Amsterdammer kopen? Bied vanaf 150!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands De Nieuwe Amsterdammer
Afmetingen 48 x 31.5 cm (h x b)
€ 150
Jos van den Berg - Twee havengezichten in Veere - Gemengde technieken kopen? Bied vanaf 45!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Twee havengezichten in Veere - Gemengde technieken
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 18 x 25 cm (h x b)
€ 45
Jan Strube - Begijnhof Breda kopen? Bied vanaf 60!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Begijnhof Breda
Techniek Handgekleurd
Afmetingen 25 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Bouke Ylstra - Ets - Hout Vallend kopen? Bied vanaf 40!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Ets - Hout Vallend
Techniek Ets
Afmetingen 29.5 x 20.3 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40