5. Voor de Kunst

Voor de Kunst

Opgericht in 1895 - opgeheven in 1938

Voor de Kunst

Uit onvrede met het conservatieve beleid van de Utrechtse vereniging Kunstliefde ontstond de kunstvereniging Voor de Kunst. De oprichters van Voor de Kunst wilden de nieuwe kunsten introduceren bij het Utrechtse publiek, waaronder de opkomende kunstnijverheid. Om toch een goede verstandhouding te onderhouden met de Kunstliefde, werd er een lid uitgenodigd om plaats te nemen in het bestuur. Kunstnijverheid was een van de belangrijkste kunstvormen waar de vereniging zich mee bezig hield, maar daarnaast vertegenwoordige Voor de Kunst ook andere vormen van beeldende kunst. Voor de Kunst was een kunstvereniging, er werd geen onderscheid gemaakt tussen kunstlievenden en kunstenaars voor een lidmaatschap. In 1938 fuseerde Voor de Kunst echter weer met Kunstliefde.

Jan Toorop - Het Gebed kopen? Bied vanaf 60!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands Het Gebed
Techniek Litho
Afmetingen 68 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Simon Moulijn - Monografie uit 1946 & 1989 kopen? Bied vanaf 45!
Simon Moulijn (1866-1948) Nederlands Monografie uit 1946 & 1989
Techniek Softcover
Afmetingen 27.5 x 22 cm (h x b)
€ 45
Gerrit Rietveld - De stoel van Rietveld/Rietveld's Chair kopen? Bied vanaf 20!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands De stoel van Rietveld/Rietveld's Chair
Techniek Softcover
Afmetingen 19 x 14.5 cm (h x b)
€ 20
Gerrit Haverkamp - Boerderij met hooimijt kopen? Bied vanaf 25!
Gerrit Haverkamp (1872-1926) Nederlands Boerderij met hooimijt
Techniek Ets
Afmetingen 29 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 25
Jan Toorop - Litho, Mijnwerker - Ingelijst kopen? Bied vanaf 50!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands Litho, Mijnwerker - Ingelijst
Techniek Litho
Afmetingen 85.5 x 94.5 cm (h x b)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
€ 50
Jan Toorop - De Mijnwerker kopen? Bied vanaf 39!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands De Mijnwerker
Techniek Isografie
Afmetingen 69 x 75 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 39
Simon Moulijn - Litho, Gezicht op een vijver met twee zwanen - Ingelijst kopen? Bied vanaf 40!
Simon Moulijn (1866-1948) Nederlands Litho, Gezicht op een vijver met twee zwanen - Ingelijst
Techniek Litho
Afmetingen 56 x 69.5 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 40
Jan Toorop - Ingelijste ets: 'In het bos' - 1895 kopen? Bied vanaf 850!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands Ingelijste ets: 'In het bos' - 1895
Techniek Ets
Afmetingen 25 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 850
Philip Zilcken - Landschap met vee kopen? Bied vanaf 30!
Philip Zilcken (1857-1930) Nederlands Landschap met vee
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 31.3 x 44.9 cm (h x b)
€ 30
Elisabeth Adriani-Hovy - Korenveld bij Lochem kopen? Bied vanaf 45!
Elisabeth Adriani-Hovy (1873-1957) Nederlands Korenveld bij Lochem
Techniek Ets
Afmetingen 25 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Simon Moulijn - Landgoed Ockenburgh kopen? Bied vanaf 35!
Simon Moulijn (1866-1948) Nederlands Landgoed Ockenburgh
Techniek Litho
Afmetingen 32 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35