Aart Roos - Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 - Verkocht

Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!

Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!
  • Aart Roos (1919-2009)
Type kunstwerk Schilderij

Nu met een sterk verlaagde startprijs!

Een zeer groot schilderij van de Nederlandse kunstenaar Aart Roos uit 1962.

Gemaakt in zijn atelier in de Noorderstraat 81, Amsterdam.

Gesigneerd en gedateerd in de rechterbenedenhoek.

Ingelijst in een aluminium lijst met passe-partout en glasplaat.

Afmetingen: Lijst, 101 x 123 cm. Beeld, 74 x 98 cm.

Herkomst; Uit de nalatenschap van de cartoonist ‘YRRAH” (Harry Lammertink (1932-1996)).

Conditie: In zeer goede staat.

Zie ook de foto’s.

Klaar om op te hangen.

Informatie over de kunstenaar:

Aart Roos (1919-2009):

Aart Roos, geboren in 1919 te Zaandam, wordt gezien als één van de belangrijkste Nederlandse naoorlogse abstract expressionisten. Van 1941 tot 1944 studeerde hij aan de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam, waar hij ook les kreeg van professor Gé Röling. Zijn klasgenoten zijn onder anderen Jef Diederen, Pieter Defesche, Karel Appel, Corneille en Ko Sarneel.

Roos was een veelzijdig kunstenaar. Zijn oeuvre bestaat uit schilderijen, gouaches, tekeningen, grafiek, sgraffito's, glasappliques, lithografieën, glas-in-loodramen, mozaïeken, beelden en muurschilderingen.

In het begin van zijn carrière heeft Roos met name figuratieve kunstwerken gemaakt. Zijn stijl verandert na de oorlog van figuratief in abstract expressionistisch. Zijn werken verbeelden thema's waar de mens mee te maken heeft, zoals oorlog, geweld, liefde, leven en dood. Ook drama in de natuur inspireerde de kunstenaar tot het maken van zijn kunstwerken. Schilderen was een middel om zijn frustratie en onmacht te uiten.

In de jaren '50 verwierf Roos veel bekendheid met zijn expressionistische en monumentale schilderijen.

Kenmerkend voor de kunst van Roos is dat zijn werken zeer kleurrijk zijn.

Van 1968 tot 1980 is Roos docent monumentale kunst aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag.

Het Stedelijk Museum Amsterdam heeft 19 werken van hem aangekocht, evenals andere musea en instellingen. Ook de Rijkscollectie bevat een twintigtal werken.

Aart Roos blijft tot 1995 schilderen, dan dwingt een hersenbloeding hem te stoppen.

In 2009 overleed de kunstenaar te Purmerend.

Titel: Zonder titel / titel onbekend (‘Abstract’).

Kunstenaar: Aart Roos.

Techniek: Olieverf op papier.

Jaartal:  1962.

Ingelijst: In een aluminium lijst met passe-partout en glasplaat.

Gesigneerd: Rechtsonder.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

AFHANDELING: In overleg.

-LET OP: Vanwege de afmetingen en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan het schilderij NIET opgestuurd worden.

-Het schilderij kan afgehaald worden (in Amsterdam).

In overleg kan het schilderij, binnen Nederland, door ons bezorgd worden. Wij rekenen hiervoor een vergoeding, die afhankelijk is van de afstand Amsterdam-bezorgadres..

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.