Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. - Verkocht

Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!
Beeld / Object

Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!Aat Veldhoen - Beschilderd bronzen beeld , Vrouw met leeuwenhoed – hoogte 55 cm. kopen? Bied vanaf 4750!
  • Aat Veldhoen (1934-2018)
Type kunstwerk Beeld / Object
Jaartal 1999
Techniek Brons
Onderwerp Erotiek
Afmetingen 55 x 40 x 30 cm (h x b x d)
Gewicht 19000 gram
Gesigneerd Handgesigneerd
  • Een groot bronzen beeld uit 1999 van de Nederlandse / Amsterdamse kunstenaar Aat Veldhoen (1934-2018).
    -2x Gesigneerd en beschilderd door de kunstenaar.
    -Afmetingen: 55 x 40 x 30 cm (hoogte x breedte x diepte).
    -Gewicht: 19 kg.
    -Herkomst: Het beeld is door een particuliere kunstverzamelaar gekocht in de Jaski Art Gallery, de kunstgalerie voor moderne en hedendaagse kunst in de Nieuwe Spiegelstraat in Amsterdam, opgericht door Tom Okker en Nico Koster. De verkoopprijs was FL 18.000,-.
    -Conditie: Het beeld is in goede staat met een paar slijtplekjes.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    Informatie over de kunstenaar:
    Arie Johannes (Aat) Veldhoen (Amsterdam, 1 november 1934 – Amsterdam, 9 december 2018) was een Nederlands beeldend kunstenaar en graficus.
    Hij groeide op in Amsterdam en leerde het vak van kunstenaar van zijn vader, die eerst reclameschilder was, en later kunstschilder.
    Aat Veldhoen begon zijn carrière als tekenaar maar al snel vestigde hij zijn naam als vrij kunstenaar.
    -Onderwerpen: duinlandschappen, zelfportretten, naakte vrouwen en vrijende stellen.
    Van de Koninklijke Subsidie voor de Schilderkunst, die hij rond 1956 drie keer op rij ontving, kocht hij zijn eerste etspers. Hij begon later rechtstreeks op offsetplaten te tekenen, om de "rotaprints" daarna in een grote oplage te laten drukken. Hiermee wilde hij zijn ideaal vervullen om kunst voor iedereen bereikbaar te maken, 'volksgrafiek' moest het zijn. Op een bakfiets vol prenten reed Veldhoen tussen circa 1964 en 1967 door Amsterdam waar hij grafisch werk voor drie gulden per stuk verkocht.
    Vanaf de jaren 1990 tot zijn overlijden in 2018 was hij de partner van de Nederlands sociologe, sociaal geografe, feministe en voormalig politica Hedy d'Ancona (1937).
    Aat Veldhoen overleed in 2018 op 84-jarige leeftijd in Amsterdam.
    (Bron: Wikipedia)

    Afhandeling:
    -Het beeld kan afgehaald worden in Amsterdam.
    -In overleg kan het beeld eventueel binnen Nederland bezorgd worden.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.