Arie Ketting de Koningh - 19e eeuwse Ets - naar Paulus Potter - fraai ingelijst. - Verkocht

Arie Ketting de Koningh - 19e eeuwse Ets - naar Paulus Potter - fraai ingelijst. kopen? Bied vanaf 29!
Prenten voor 1900

Arie Ketting de Koningh - 19e eeuwse Ets - naar Paulus Potter - fraai ingelijst. kopen? Bied vanaf 29!Arie Ketting de Koningh - 19e eeuwse Ets - naar Paulus Potter - fraai ingelijst. kopen? Bied vanaf 29!Arie Ketting de Koningh - 19e eeuwse Ets - naar Paulus Potter - fraai ingelijst. kopen? Bied vanaf 29!Arie Ketting de Koningh - 19e eeuwse Ets - naar Paulus Potter - fraai ingelijst. kopen? Bied vanaf 29!Arie Ketting de Koningh - 19e eeuwse Ets - naar Paulus Potter - fraai ingelijst. kopen? Bied vanaf 29!Arie Ketting de Koningh - 19e eeuwse Ets - naar Paulus Potter - fraai ingelijst. kopen? Bied vanaf 29!Arie Ketting de Koningh - 19e eeuwse Ets - naar Paulus Potter - fraai ingelijst. kopen? Bied vanaf 29!Arie Ketting de Koningh - 19e eeuwse Ets - naar Paulus Potter - fraai ingelijst. kopen? Bied vanaf 29!
  • Arie Ketting de Koningh (1815-1867)
Type kunstwerk Prenten voor 1900
Periode 1800 t/m 1899
Techniek Ets
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 20 x 30 cm (h x b)
Incl. lijst 30 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd In de plaat gesigneerd
  • De Koningh was een zoon van de schilder Leendert de Koningh (1777-1849) en Jacoba Wouterina de Koningh (1782-1845). Hij kreeg de voornamen Arie Ketting, maar voerde de tweede voornaam echter geregeld als onderdeel van zijn achternaam en signeerde zowel met 'A.K. de Koningh' als 'A. Ketting de Koningh'. Hij kreeg samen met zijn zus Sophia (1807-1870) en broers John (1808-1845) en Leonard les van zijn vader. Hij schilderde en tekende landschappen, portretten en diervoorstellingen. Hij maakte ook etsen en litho's.[2] In navolging van zijn vader bracht hij in 1839 een aantal litho's uit onder de titel Zestal Gezichten in de Omstreken van Dordrecht. Hij nam deel aan tentoonstellingen van Levende Meesters in onder andere Amsterdam, Groningen, Den Haag, Nijmegen en Rotterdam.[1]

    De Koningh trouwde in 1847 met de weduwe Cornelia van der Zande (ca. 1817/1818-1852). Zij was korenmolenaarster op de Zijlmolen aan de Zijlweg in Haarlem. Ketting de Koningh werd naast kunstenaar ook molenaar en bleef het bedrijf voortzetten toen hij in 1853 hertrouwde met Justina de Reus (1829-1896). In 1860 brandde de molen na een blikseminslag af, de molenaarswoning bleef gespaard.[3][4] In 1864 vestigde hij zich met zijn vrouw in Amersfoort, waar hij naast kunstenaar actief was als fotograaf.

    Arie Ketting de Koningh overleed in 1867, op 51-jarige leeftijd. Werk van hem is opgenomen in de collecties van onder andere het Amsterdam Museum en het Rijksmuseum Amsterdam.
in goede conditie - fraai ingelijst.
Binnen Nederland € 10,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 20,00
Europese Unie € 21,00
Wereldwijd € 40,00

Arie Ketting de Koningh (1815-1867)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  Artpointamsterdam
4121 verkochte items
Alle items (113)
40 cm
30 cm
30 cm
20 cm