Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! - Verkocht

Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!
Grafiek (handgesigneerd)

Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!Corneille - 1963 La danse de l'insecte - Extreem Zeldzaam, Oude Litho! kopen? Bied vanaf 599!
  • Corneille (1922-2010)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 1963
Techniek Litho
Ingelijst Niet Ingelijst
Afmetingen 38 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Oplage 60/100

Originele lithografie, getiteld, gesigneerd en gedateerd in potlood door de kunstenaar.
Oplage: 100 gesigneerde exemplaren + enkele E.A. (épreuve d'artiste).
Nummer: 60 van de 100.
Papier: Arches.
Afbeeldingsgrootte: 14,8 x 19,5 cm.
Papierformaat (of stukformaat): 28 x 38 cm.
Referentie: Donkersloot - Van den Berghe, nr. 137.
Conditie: Perfect.

Beschrijving van de Litho

Kleuren en Vormen: De lithografie bevat een dynamische compositie met prominente rode en zwarte tinten, geplaatst tegen een gele achtergrond. De vormen zijn expressief en abstract, wat typerend is voor Corneille's stijl.

Centrale Beeld: In het midden van de litho is er een complex patroon van lijnen en vlakken. Dit kan geïnterpreteerd worden als de dansende beweging van een insect, weergegeven in een abstracte stijl.

Expressieve Lijnen: Zwarte lijnen domineren het werk, creëren contouren en vullen delen in met details. Deze lijnen geven het werk een gevoel van beweging en energie.

Detail en Structuur: De lithografie bevat fijne details die bijdragen aan de levendige en chaotische uitstraling van het stuk. Er zijn meerdere lagen en texturen, wat de diepte en complexiteit van het werk vergroot.

Signatuur en Nummering: Onder aan de lithografie is de titel "La danse de l'insecte" handgeschreven, samen met de signatuur van de kunstenaar "Corneille '63". De litho is genummerd 60/100, wat aangeeft dat dit het 60ste exemplaar is in een oplage van 100.

Artistieke Context

Cobra Beweging: De kenmerken van de Cobra-beweging zijn duidelijk aanwezig in dit werk, zoals de spontane en kinderlijke benadering van kunst, evenals de invloeden van primitieve kunst.

Stijl en Thema's: Corneille was bekend om zijn kleurrijke en expressieve stijl, vaak met thema's van de natuur en fantasiewezens. Deze litho is een uitstekend voorbeeld van zijn vermogen om levendige en dynamische beelden te creëren die de toeschouwer betrekken bij een fantasiewereld.

Conclusie

"La danse de l'insecte" is een prachtig voorbeeld van Corneille's werk uit de jaren 60. Het combineert levendige kleuren, expressieve lijnen en een abstracte voorstelling die typerend is voor zijn stijl en de bredere Cobra-beweging. De gedetailleerde texturen en complexe compositie maken het een fascinerend kunstwerk dat een gevoel van beweging en energie overbrengt.

(0121)
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 30,00
Naar Duitsland € 30,00
Europese Unie € 30,00
Wereldwijd € 65,00