Ger Zijlstra - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | Zonder titel | 1977

Ger Zijlstra - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | Zonder titel | 1977 kopen? Bied vanaf 75!
Ger Zijlstra - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | Zonder titel | 1977 kopen? Bied vanaf 75!Ger Zijlstra - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | Zonder titel | 1977 kopen? Bied vanaf 75!Ger Zijlstra - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | Zonder titel | 1977 kopen? Bied vanaf 75!Ger Zijlstra - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | Zonder titel | 1977 kopen? Bied vanaf 75!
  • Ger Zijlstra (1943-2020)
Type kunstwerk Beeld / Object
Jaartal 1977
Techniek Brons
Afmetingen 7.5 x 7.5 x 0.5 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
Dit werk is onderdeel van de Beelden & Objecten Special special.
Fraaie penning van de hand van Ger Zijlstra, uitgegeven in 1977 door VPK (Vereniging voor Penningkunst).

Aan de achterzijde voorzien van het monogram van VPK en Ger Zijlstra.

Het geheel verkeert in nette conditie. De eerste twee foto's zijn van de betreffende penning. De laatste twee foto's komen van de site van de VPK, voor een goed beeld van de penning.

Het was voor het eerst dat het Verenigingsbestuur opdracht gaf voor een penning met een abstracte vormgeving. `Zonder Titel' heet hij; een favoriete naamgeving voor kunstwerken in de jaren '70 en '80 van de twintigste eeuw. Zijlstra ontwierp een penning waaruit weer eens blijkt hoe betrekkelijk het begrip `abstract' eigenlijk is. Zijn vormgeving geeft een directe associatie met zandstrand, zee, schuim en as. Organische, in elkaar overlopende vormen, waar de enige rechte lijn twee vlakke delen scheidt. Over die lijn is de klei met de vinger uitgeveegd; dit nodigt uit tot navoelen. De penning is niet helemaal rond: een klein uitsteeksel verlevendigt het geheel. De keerzijde geeft een mooi contrast: die is glad gehouden met in het midden alleen het vignet van de Vereniging en de signatuur van de kunstenaar. (bron website VPK)
Binnen Nederland € 11,00
Naar België € 17,00
Naar Duitsland € 17,00
Europese Unie € 25,00
Wereldwijd € 35,00

Ger Zijlstra (1943-2020)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  JJvanWijk
943 verkochte items
Alle items van deze verkoper (113)
7.5
7.5
0.5