Hendrikus Roodenburg - Korsjespoortsteeg Amsterdam -ets 1954- - Verkocht

Hendrikus Roodenburg - Korsjespoortsteeg Amsterdam -ets 1954- kopen? Bied vanaf 1!
Grafiek (handgesigneerd)

Hendrikus Roodenburg - Korsjespoortsteeg Amsterdam -ets 1954- kopen? Bied vanaf 1!Hendrikus Roodenburg - Korsjespoortsteeg Amsterdam -ets 1954- kopen? Bied vanaf 1!Hendrikus Roodenburg - Korsjespoortsteeg Amsterdam -ets 1954- kopen? Bied vanaf 1!Hendrikus Roodenburg - Korsjespoortsteeg Amsterdam -ets 1954- kopen? Bied vanaf 1!Hendrikus Roodenburg - Korsjespoortsteeg Amsterdam -ets 1954- kopen? Bied vanaf 1!Hendrikus Roodenburg - Korsjespoortsteeg Amsterdam -ets 1954- kopen? Bied vanaf 1!
  • Hendrikus Roodenburg (1895-1987)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 1954
Techniek Ets
Stijl Klassiek
Onderwerp Stadsgezicht
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 35 x 31 cm (h x b)
Incl. lijst 59 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Mooie ets van Henk Roodenburg in zeer goede staat. Keurige lijst met nauwelijks gebruikssporen. Met potlood gesigneerd en in de plaat gedateerd 1954. Herkomst Roelofs Kunsthandel Amsterdam.

Henk Roodenburg was de oudste zoon van letterzetter en boekdrukker Theodorus Johannes Roodenburg en Everdina Hendrika de Bode. Hij leerde etsen van de graficus Philip Zilcken, maar was verder als kunstenaar autodidact. Hij schilderde en etste onder meer landschappen, bloemen en stillevens, maar kreeg vooral bekendheid door zijn stadsgezichten van onder meer Amsterdam, Rotterdam, Gorinchem en Utrecht. In de jaren 60 kon men bij Nutroma sparen voor een koffie- en ontbijtservies van Villeroy & Boch. Op het servies waren Roodenburgs zwart-wittekeningen van Amsterdamse stadsgezichten afgebeeld.

Roodenburg was lid van een aantal kunstenaarsverenigingen, waaronder Arti et Amicitiae en Sint Lucas in Amsterdam en Pulchri Studio in Den Haag. In het boek H.E. Roodenburg (1895-1987): topografisch etser wordt een overzicht gegeven van het grafisch werk van Roodenburg. Bron Wikipedia
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 20,00
Naar Duitsland € 20,00
Europese Unie € 20,00
Wereldwijd € 38,00