Sinds 1978 maakt de studio van Holger Bunk olieverfschilderijen die geïnspireerd zijn op gevonden kleurenfoto's. Deze periode wordt gekenmerkt door precieze kleurmengsels, gecreëerd door zorgvuldig aangebrachte verfdeppen en penseelstreken die de beelden tot leven brengen.
Het schilderij Blond and Black - ook tentoongesteld onder de titel Barmaids - is ontstaan uit een Super 8 filmfragment dat de kunstenaar op straat ontdekte. Bunk projecteerde de film en fotografeerde deze om te gebruiken als referentie voor het werk.
Rond 1982 begon Bunk de helderheid in zijn op foto's gebaseerde schilderijen opzettelijk te overdrijven. Deze benadering introduceerde een gevoel van vlakheid in de composities, waardoor het “realisme” opzettelijk werd verminderd om de artistieke interpretatie van het onderwerp te benadrukken.
Dit olieverfschilderij, voltooid in 1983, is gesigneerd op de achterkant. Het is geschilderd op een houten paneel en is ingelijst met een smalle lijst, klaar om te worden tentoongesteld.
Meer informatie over de kunstenaar en zijn biografie vind je op www.artbunk.de