Horace Mann Livens - Stadsgezicht

Horace Mann Livens - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 150!
Horace Mann Livens - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 150!Horace Mann Livens - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 150!Horace Mann Livens - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 150!Horace Mann Livens - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 150!Horace Mann Livens - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 150!
  • Horace Mann Livens (1862-1936)
Type kunstwerk Tekening / Aquarel
Jaartal 1907
Techniek Pastel/Krijt
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 24.5 x 34.5 cm (h x b)
Incl. lijst 42 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd

Horace Mann Livens is waarschijnlijk het meest bekend vanwege het feit, dat hij het vroegste portret van Vincent van Gogh schilderde. Livens raakte bevriend met Van Gogh tijdens hun gezamenlijke studie aan de kunstacademie in Antwerpen in 1885-1886.

Ook na het vertrek van Van Gogh naar Parijs onderhielden de twee contact. Livens zelf verkaste naar Engeland waar hij een van de oprichters was van de International Society of Sculptors, Painters and Gravers (opgericht in 1898 met Whistlers als eerste president).

Livens werk wordt op kwalitatief niveau zeer hoog aangeslagen al is het gros van zijn werken vernietigd tijdens The Blitz. Een aanzienlijk ander gedeelte van zijn oeuvre werd in 1957 - tijdens een brand in het huis van zijn weduwe - in de as geleged.
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 8,70
Naar België € 25,00
Naar Duitsland € 25,00
Europese Unie € 25,00

Horace Mann Livens (1862-1936)

Engels Engels

Geplaatst door  QuFe
Lid sinds 2022
9 verkochte items
50 cm
42 cm
34.5 cm
24.5 cm