Petrus Johannes Teunissen - Amsterdam

Petrus Johannes Teunissen - Amsterdam kopen? Bied vanaf 25!
Petrus Johannes Teunissen - Amsterdam kopen? Bied vanaf 25!Petrus Johannes Teunissen - Amsterdam kopen? Bied vanaf 25!Petrus Johannes Teunissen - Amsterdam kopen? Bied vanaf 25!Petrus Johannes Teunissen - Amsterdam kopen? Bied vanaf 25!Petrus Johannes Teunissen - Amsterdam kopen? Bied vanaf 25!
  • Petrus Johannes Teunissen (1890-1958)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Periode 1900 t/m 1944
Techniek Droge Naald
Stijl Realistisch
Onderwerp Stadsgezicht
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 24 x 17 cm (h x b)
Incl. lijst 39 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Oplage 28 van 100
Petrus Johannes (Piet) Teunissen (Amsterdam, 23 mei 1890 - Dongen, 9 november 1958) was een Nederlandse kunstschilder. Ook maakte hij veel tekeningen en etsen.

Levensloop
Piet Teunissen genoot zijn opleiding in Amsterdam, na voorbereidende studies aan de Rijksmuseum teekenschool onder J.W.H. Berden en laatstelijk van 1916-1918 als logeleerling aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten. Leerling van Carel Lodewyk Dake en Nicolaas van der Waay. In 1911 nam hij deel aan de actie van de Bond Heemschut tegen ontsierende reclame in het landschap. Dat jaar werd hij (op zijn eenentwintigste) lid van Kunstenaarsvereniging Sint Lucas. Eind 1921 werd hij benoemd tot tekenleraar aan het Grafisch Lyceum Eindhoven, waar hij in 1955 met pensioen ging. Sinds 1922 woonde hij in Eindhoven. In Amsterdam gemaakte werken stammen daardoor meestal van voor 1922, de Eindhovense en Brabantse van na 1922. In 1931 trouwde hij. Nadat hij in 1949 weduwnaar was geworden, hertrouwde hij in 1950.
Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Mijdrecht, Nederland
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 7,00
Naar België € 25,00
Naar Duitsland € 25,00
Europese Unie € 25,00
Wereldwijd € 65,00