Teun Roosenburg (1916 – 2004),
Opleiding: Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten, Den Haag en Académie Ranson, Parijs. Hij kreeg les van Termote (Den Haag) en Maillol (Parijs).
Onderwerpen: vrouwelijk naakt, mensen, portretten en mythologische figuren.
Teun Roosenburg was niet alleen de gastheer op Kasteel Oost, maar werd later ook de beschermer van het landschap dat zijn vrouw Jopie zo prachtig schilderde.
Hij en Jopie kochten het kasteel in 1957, waarna het grondig werd gerestaureerd. Zijn acties tegen de bouw van een raffinaderij bij Ternaaien werden met succes bekroond.
In zijn werk bleef hij trouw aan de traditie.
Roosenburg was lid van de Haagsche Schetsclub, de Limburgse Kunstkring en de Nederlandse Kring van Beeldhouwers.