Wat wij (denken te) weten:
Toon Hermans is in 1942 van Limburg naar Amsterdam verhuisd. In de oorlogsjaren heeft hij een klein aantal werken geproduceerd.
Ondanks de trieste tijd bleef het vrolijke in Toon aanwezig. De clown die hij altijd vond dat hij was werd ook toen niet verdrongen.
Dat blijkt uit dit vlotte, vrolijke werkje dat zoals hij het betitelde ‘Vastelaovend’, carnaval uitbeeldt.
Het is volledig gesigneerd, met datum. Een uniek, origineel kunstwerkje.
Het lijkt ons een gemengde aquarel en dekkrijt techniek. De afmetingen zijn 34 x 34 cm.
Wanneer het is ingelijst is ons niet duidelijk, wel waar het is gedaan. Joh. Bruinink is al sinds lange tijd niet meer gevestigd in Amersfoort.
In de afbeeldingen ziet u dat van lichte waterschade sprake is.